Ξεκίνημα με το «δεξί» για Παναχαϊκή

20/09/2017 • 20:14
Παναχαϊκή-Καρδίτσα
Με νίκη άρχισε η Παναχαϊκή τις υποχρεώσεις της στον 8ο όμιλο του Κυπέλλου Ελλάδας, καθώς επιβλήθηκε 1-0 της Αναγέννησης Καρδίτσας. Το γκολ που χάρισε το «τρίποντο» στους Αχαιούς σημείωσε ο Ελευθεριάδης με πέναλτι στο 79΄.

Η Αναγέννηση Καρδίτσας έφτασε κοντά στο γκολ στο 2ο λεπτό, όταν ο Μπουτζίκος έκανε το γύρισμα προς το τέρμα της ομάδας του, αλλά η μπάλα πήγε στην πάνω πλευρά του οριζοντίου δοκαριού και έφυγε κόρνερ. Η Παναχαϊκή κατάφερε να «ανοίξει το σκορ» στο 79ο λεπτό, όταν ο Στεργίδης κέρδισε πέναλτι από μαρκάρισμα του Ποζατζίδη και ο Ελευθεριάδης ευστόχησε από την άσπρη βούλα, «γράφοντας» το 1-0.

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Σωκράτης Οφρυδόπουλος): Βρονταράς, Πολίμος, Μπουτζίκος, Μακρυδημήτρης, Μπιτσάκος, Φωτάκης, Γκίνο, Μουστακόπουλος (67΄ Μασούρας), Ελευθεριάδης, Αποστολόπουλος (57΄ Στεργίδης), Γκέσιος (84΄ Φουρλάνος).

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ (Γιώργος Βαζάκας): Γκέκας, Κωνσταντακόπουλος, Ποζατζίδης, Ρουσσάκης, Κισκαμπάνης, Καρίκι (57΄ Μασούρας), Σουντουρά, Μπιτέλης, Παπαευθυμίου, Πλαβούκος (80΄ Σταματάκης), Τζέκος (75΄ Χατζάρας).

19/09/2018 • 08:08

Γερό αβαντάζ για την "Σίτι". Διάθεση για γκολ σε Μαδρίτη, Σέφιλντ και Μίντλεσμπρο

Με σαφές προβάδισμα παίζουν απόψε οι ομάδες του Μάντσεστερ στο Τσάμπιονς Λιγκ. Ισορροπημένο το εξ αναβολής παιχνίδι της Γένοβας όπως και αυτό για το κύπελλο Ιρλανδίας όπου η φορμαρισμένη Μποέμιανς απειλεί ευθέως την Ντέρι Σίτι

04/09/2018 • 16:01