Πρόκριση παρά την ισοπαλία για την Ξάνθη

Η Ξάνθη πήρε το βαθμό της ισοπαλίας κόντρα στον Αγροτικό Αστέρα (1-1) και «τσέκαρε» το εισιτήριο για την επόμενη φάση του Κυπέλλου Ελλάδος.
13/12/2016 • 16:58
Ξάνθη

Οι φιλοξενούμενοι μπορεί να προηγήθηκαν στο 56ο λεπτό με τον Νιέτο αλλά η χαρά τους δεν κράτησε για πολύ αφού δέκα λεπτά αργότερα ο Αγροτικός Αστέρας έφτασε στην ισοφάριση με πέναλτι του Τριανταφυλλάκου.

Ωστόσο, οι γηπεδούχοι ήθελαν αποκλειστικά τη νίκη για να μπορέσουν να προκριθούν, πράγμα το οποίο δεν συνέβη με αποτέλεσμα η Ξάνθη να εξασφαλίσει την παρουσία της στους «16» του Κυπέλλου.
23/09/2018 • 08:08