“Τρίποντο” η Λιλ σε ματς-ροντέο! (video)

Νίκη Τσάμπιονς Λιγκ για τη Λιλ στο "Βελοντρόμ" με 2-1 απέναντι στη Μαρσέιγ σε ματς ροντέο.

Νίκη Τσάμπιονς Λιγκ πέτυχε η Λιλ στο “Βελοντρόμ” με 2-1 απέναντι στη Μαρσέιγ σε ένα ματς … ροντέο. Στο 3′ ακυρώνεται, μέσω VAR,  γκολ του Ράντονιτς για οφσάιντ του Μήτρογλου που εμποδίζει τον Μενιάν να αντιδράσει και στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου μέρους ο Γκουστάβο κάνει πέναλτι στον Τσελίκ για το 0-1 του Πέπε, ο οποίος πέτυχε το 14ο γκολ στη σεζόν!

Στο 55′ ο Ρολάντο σταμάτησε με το σώμα πάνω στη γραμμή το πλασέ του Πέπε και στο 58′ οπαδός της Μαρσέιγ πέταξε κροτίδα στον αγωνιστικό χώρο, η οποία έπεσε στα πόδια του Στρότμαν, με αποτέλεσμα την 38λεπτη διακοπή στο ματς!

Στο 67′ αποβάλλεται ο Τοβέν και η Μαρσέιγ των δέκα παικτών αγγίζει το 1-1 μετον Μπαλοτέλι στο 92′ και στις καθυστερήσεις η Λιλ “κλείδωσε” τη νίκη με τον Πέπε να κάνει το 2-0 στο 94′ . Το τελικό 1-2 διαμόρφωσε ο Μπαλοτέλι στο 95′, στο πρώτο του ματς με τη φανέλα της Μαρσέιγ!

Τρελό ματς στο “Βελοντρόμ”, με όλα τα γκολ στις καθυστερήσεις των ημιχρόνων και τη Λιλ να συνεχίσει την εντυπωσιακή της πορεία στο γαλλικό πρωτάθλημα.