Μπαλωθιές... πρόκρισης!
19/01/2012 • 20:05

Σε ένα ματς «ροντέο», ο ΟΦΗ πήρε σπουδαία πρόκριση στη φάση των «8» του Κυπέλλου Ελλάδος επικρατώντας με 3-1 του Παναιτωλικού στο Αγρίνιο. Ο Ρότσα στο 35', ο Σίσιτς στο 42', ο Μπούμπος στο 58' και ο Μάντζιος στις καθυστερήσεις του ματς, τα γκολ των δυο ομάδων. Πολλά νεύρα και δυο κόκκινες στην αναμέτρηση.

Βγήκε το πρόγραμμα των προημιτελικών
19/01/2012 • 15:25
    "Βλέπει" τελικό ο Ολυμπιακός
    19/01/2012 • 07:41

Χωρίς να βγει το μεγάλο παιχνίδι και με τον Ολυμπιακό να είναι φαινομενικά ο ευνοημένος πραγματοποιήθηκε την Τετάρτη στα γραφεία της ΕΠΟ η κλήρωση των δυο τελευταίων φάσεων του κυπέλλου Ελλάδας.

Πήρε... ρεβάνς και πρόκριση!
      19/01/2012 • 06:01

Ο ΠΑΟΚ νίκησε την ΑΕΚ με 2-0, πήρε εκδίκηση για τον περσινό αποκλεισμό του από την Ένωση και πέρασε ευκολότερα από όσο θα περίμενε κανείς στην προημιτελική φάση του Κυπέλλου Ελλάδος, όπου θα υποδεχθεί τον Ατρόμητο.

«Λιονταρίσια» πρόκριση με Ντα Κόστα
      19/01/2012 • 06:00

Μετά τον Εργοτέλη, ο Φελίπε Ντα Κόστα αφήνει εκτός συνέχειας του κυπέλλου Ελλάδος και την Ξάνθη. Ο Πορτογάλος μέσος του Πανσερραϊκού ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής στη νίκη 2-1 της ακριτικής ομάδας στα Πηγάδια, η οποία χάρισε το εισιτήριο για τα προημιτελικά στα «λιοντάρια».

Δίχως Ανάκογλου στην Ξάνθη
      16/01/2012 • 19:04

Με πρωινό χαλάρωμα ολοκλήρωσε ο Πανσερραϊκός την προετοιμασία του για το εκτός έδρας ματς Κυπέλλου απέναντι στη Ξάνθη, το οποίο θα διεξαχθεί την Τρίτη.

Πέφτει η αυλαία της φάσης των "16"
      16/01/2012 • 12:28
      Μιχαλήτσος: «Κρίμα για την ομάδα»
      12/01/2012 • 23:10
      Δώνης: «Στα τελευταία λεπτά ήμασταν συγκλονιστικοί»
      12/01/2012 • 22:52
      Ατρόμητη πρόκριση
      12/01/2012 • 21:56

Ο Ατρόμητος αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ, κατάφερε στα τελευταία λεπτά να πετύχει την ανατροπή και να πετάξει εκτός Κυπέλλου τον Αρη. Ο Καστίγιο άνοιξε το σκορ, αλλά Φυτανίδης (79') και Μήτρογλου (90+) χάρισαν στους γηπεδούχους το εισιτήριο για τα προημιτελικά.