Τέλος η Γ' Εθνική, ποιοι ανεβαίνουν

Ολοκληρώθηκε σήμερα η κανονική περίοδος στη Γ' εθνική, με τη διεξαγωγή των αναμετρήσεων της 26ης αγωνιστικής, στους επτά από τους οκτώ ομίλους, και τα παιχνίδια της 22ης ημέρας στον 7ο όμιλο.
14/04/2019 • 18:41
Μπάλα ποδοσφαίρου
  • shares
Ολοκληρώθηκε σήμερα η κανονική περίοδος στη Γ' εθνική, με τη διεξαγωγή των αναμετρήσεων της 26ης αγωνιστικής, στους επτά από τους οκτώ ομίλους, και τα παιχνίδια της 22ης ημέρας στον 7ο όμιλο. 

Οι ομάδες που κατέκτησαν την πρώτη θέση σε κάθε έναν από τους οκτώ ομίλους πήραν το «εισιτήριο» για τη Football League της αγωνιστικής περιόδου 2019-20. Επίσης, την άνοδο στη Football League θα πάρουν και άλλες τέσσερις ομάδες που θα προκύψουν από διπλούς αγώνες μεταξύ αυτών, που κατέλαβαν τη δεύτερη θέση στους οκτώ ομίλους.

Οι δεύτερες ομάδες των οκτώ ομίλων θα σχηματίσουν μετά από κλήρωση τέσσερα ζευγάρια και οι νικητές αυτών θα έχουν το δικαίωμα να προβιβαστούν στη Football League. Τα δύο ζευγάρια θα συνθέσουν οι δεύτερες ομάδες των ομίλων 1-4 και τα άλλα δύο οι δεύτερες ομάδες των ομίλων 5-8.

Στο μεταξύ, μετά την ολοκλήρωση της κανονικής περιόδου, υποβιβάζονται σε κάθε όμιλο οι ομάδες που θα κατετάγησαν από την 9η θέση και κάτω, εκτός των ομίλων που έχουν 14 ομάδες, στους οποίους υποβιβάστηκαν από την 10η θέση και κάτω. Συνοπτικά τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες έχουν ως εξής:

1ος όμιλος (26η αγωνιστική)

ΠΑΟ Κοσμίου-Απόλλων Παραλιμνίου           0-6

Ασπίδα Ξάνθης-Καβάλα                      0-3

Ορφέας Ξάνθης-Εθνικός Σιδηροκάστρου       6-0

Εθνικός Αλεξανδρούπολης-Κεραυνός Πέρνης   3-2

Νέστος Χρυσούπολης-Αετός Ορφανού          3-1

ΑΕ Καλαμπακίου-Άρης Αβάτου                1-0

Αλέξανδρος Κιλκίς-Πανσερραϊκός            0-0

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 26 αγώνες)

Καβάλα                    66

Νέστος Χρυσούπολης        65

Πανσερραϊκός              46

Απόλλων Παραλιμνίου       45

Αετός Ορφανού             39

Ορφέας Ξάνθης             39

Άρης Αβάτου               38

Αλέξανδρος Κιλκίς         37

Κεραυνός Πέρνης           32

ΑΕ Καλαμπακίου            29

Εθνικός Αλεξανδρούπολης   24

Ασπίδα Ξάνθης             20

Εθνικός Σιδηροκάστρου     13

ΠΑΟ Κοσμίου               13

* Ο Κεραυνός Πέρνης έχει -3 βαθμούς.

2ος όμιλος (26η αγωνιστική)

Ερμής Αμυνταίου-ΠΑΟ Κουφαλίων         0-0

Μακεδονικός-ΠΟ Τρίγλιας               ΟΡΙΣΤΙΚΗ ΔΙΑΚΟΠΗ ΣΤΟ 48' ΛΟΓΩ ΑΚΑΤΑΛΛΗΛΟΤΗΤΑΣ ΓΗΠΕΔΟΥ

Νίκη Αγκαθιάς-ΑΠΕ Λαγκαδά             4-0

ΑΣ Γιαννιτσά-Αλμωπός Αριδαίας         2-1

Εδεσσαϊκός-Άρης Παλαιοχωρίου          1-1

Αγροτικός Αστέρας-Βέροια              0-2

Ολυμπιακός Κυμίνων-Μελιτέας Μελίτης   1-0

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 26 αγώνες)

Βέροια               57

Νίκη Αγκαθιάς        53

ΠΟ Τρίγλιας          52 -25αγ.

Άρης Παλαιοχωρίου    52

Εδεσσαϊκός           45

Αλμωπός Αριδαίας     42

ΑΣ Γιαννιτσά         37

Μακεδονικός          36 -25αγ.

Αγροτικός Αστέρας    34

ΠΑΟ Κουφαλίων        22

Ολυμπιακός Κυμίνων   22

Μελιτέας Μελίτης     18

ΑΠΕ Λαγκαδά          13

Ερμής Αμυνταίου      13

3ος όμιλος (26η αγωνιστική)

Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας-ΑΕ Λευκίμμης   0-2

Θρίαμβος Σερβιανών-Θεσπρωτός              0-3

Ναυπακτιακός Αστέρας-Αχέρων Καναλακίου    0-1

Γρεβενά Αεράτα-Μακεδονικός Σιάτιστας      0-2

Κρόνος Αργυράδων-Τηλυκράτης Λευκάδας      1-0

Σούλι Παραμυθιάς-ΑΟ Φλωριάδας             3-0 (α.α.)

Ρεπό: Μακεδονικός Φούφας

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 24 αγώνες)

Κρόνος Αργυράδων          48

Θεσπρωτός                 47

Αχέρων Καναλακίου         47

Μακεδονικός Φούφας        42

ΑΕ Λευκίμμης              42

Ναυπακτιακός Αστέρας      40

Σούλι Παραμυθιάς          40

Τηλυκράτης Λευκάδας       39

Μ. Αλέξανδρος Καλλιθέας   32

Θρίαμβος Σερβιανών        30

Μακεδονικός Σιάτιστας     22

Γρεβενά Αεράτα             5

ΑΟ Φλωριάδας              -7

* Ο ΑΟ Φλωριάδας έχει -9 βαθμούς στο φετινό πρωτάθλημα και -6 βαθμούς στη νέα σεζόν.

4ος όμιλος (26η αγωνιστική)

Φωκικός-ΑΟ Σελλάνων                           1-1

Θησέας Αγριάς-ΑΟ Στυλίδας                     3-1

Πιερικός-Νίκη Βόλου                           1-2

Ολυμπιακός Βόλου-ΓΣ Αλμυρού                   0-0

ΑΣ Μετέωρα-Απόλλων Μακρυχωρίου                1-0

Οικονόμος Τσαριτσάνης-Αστέρας Ιτέας           4-4

Αναγέννηση Καρδίτσας-Αχιλλέας Νεοκαισάρειας   0-3 (α.α.)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 25 αγώνες)

Ολυμπιακός Βόλου         69

Νίκη Βόλου               69

Αστέρας Ιτέας            44

ΑΣ Μετέωρα               40

ΑΟ Σελλάνων              36

ΓΣ Αλμυρού               36

Πιερικός                 35

Οικονόμος Τσαριτσάνης    35

Θησέας Αγριάς            35

Αχιλλέας Νεοκαισάρειας   30

Απόλλων Μακρυχωρίου      25

ΑΟ Στυλίδας              24

Φωκικός                  21

Αναγέννηση Καρδίτσας     -8

* Η Αναγέννηση Καρδίτσας έχει -9 βαθμούς στο φετινό πρωτάθλημα και -6 βαθμούς στη νέα σεζόν.

5ος όμιλος (26η αγωνιστική)

Γιούχτας-Κερατσίνι            2-1

Προοδευτική-Αμπελακιακός      1-0

ΑΕΕΚ-ΑΕ Νεάπολης              4-0

ΟΦ Ιεράπετρας-Εθνικός         2-0

Ατσαλένιος-Ιωνικός            1-2

ΑΟ Επισκοπής-ΑΟ Παλαιόχωρας   2-0

Ρεπό: Ατρόμητος Πειραιά

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 24 αγώνες)

ΟΦ Ιεράπετρας       50

Ιωνικός             47

Εθνικός Πειραιώς    44

ΑΟ Επισκοπής        42

Γιούχτας            40

ΑΕΕΚ                35

Ατσαλένιος          34

Κερατσίνι           33

Προοδευτική         29

Αμπελακιακός        25

ΑΟ Παλαιόχωρας      20

Ατρόμητος Πειραιά   11

ΑΕ Νεάπολης         10

6ος όμιλος (26η αγωνιστική)

Αστέρας Αμαλιάδας-Ιάλυσος              0-5

Πανηλειακός-Νίκη Τραγανού              2-3

Πανμοβριακός-Θύελλα Ραφήνας            0-0

Παλληνιακός-Παναιγιάλειος              3-1

Παμβουπρασιακός-Αχαρναϊκός             1-2

Φοίβος Κρεμαστής-Διαγόρας Βραχνεΐκων   0-3

Ρεπό: Διαγόρας Ρόδου

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 24 αγώνες)

Ιάλυσος               61

Διαγόρας Ρόδου        54

Παλληνιακός           40

Διαγόρας Βραχνέικων   38

Παμβουπρασιακός       37

Θύελλα Ραφήνας        34

Πανηλειακός           32

Αχαρναϊκός            31

Νίκη Τραγανού         28

Παναιγιάλειος         27

Πανμοβριακός          21

Φοίβος Κρεμαστής      16

Αστέρας Αμαλιάδας      3

7ος όμιλος (22η αγωνιστική)

Χαλκίδα-Αιολικός                  1-0

Ηλυσιακός-Θύελλα Καμαρίου         1-0

Πανθηραϊκός-Καλλιθέα              1-1

Άγιος Ιερόθεος-Απόλλων Ερέτριας   7-3

Άγιοι Ανάργυροι-Κόρινθος          5-1

Χαραυγιακός-Αιγάλεω               0-2

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 22 αγώνες)

Αιγάλεω             56

Αιολικός            40

Ηλυσιακός           38

Πανθηραϊκός         34

Άγιοι Ανάργυροι     31

Άγιος Ιερόθεος      30

Καλλιθέα            27

Θύελλα Καμαρίου     26

Χαραυγιακός         26

Χαλκίδα             22

Κόρινθος            18

Απόλλων Ερέτριας     9

8ος όμιλος (26η αγωνιστική)

ΑΟ Κατασταρίου-Ερμιονίδα            2-3

Αμβρυσσέας Διστόμου-ΑΟ Εικοσιμίας   2-1

Καλαμάτα-Παναρκαδικός               2-2

Πελλάνας Καστορείου-Μανδραϊκός      4-1

Ένωση Ασπροπύργου-Ένωση Λέρνας      5-0

Παναργειακός-Πάμισος Μεσσήνης       4-0

ΑΟ Υπάτου-Αστέρας Βλαχιώτη          5-0

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 26 αγώνες)

Ένωση Ασπροπύργου     66

Καλαμάτα              63

Παναργειακός          57

ΑΟ Υπάτου             42

Ερμιονίδα             40

Πελλάνας Καστορείου   40

ΑΟ Κατασταρίου        38

Αστέρας Βλαχιώτη      37

Παναρκαδικός          35

Αμβρυσσέας Διστόμου   33

Μανδραϊκός            25

Ένωση Λέρνας          18

Πάμισος Μεσσήνης      12

ΑΟ Εικοσιμίας          3

Γράψτε το σχόλιο σας...
21/10/2019 • 12:05

Αβαντάζ λογικής για Άρσεναλ, Κόνιασπορ, ματς για γκολ σε Μπρέσια και Λανς

Η Άρσεναλ είναι μια ομάδα ποιοτική και λόγω των συνθηκών που μπορεί να πάρει τους πόντους στο Σέφιλντ. Πολύ πιο ανταγωνιστικά και με προοπτική παραγωγικότητας τα παιχνίδια στην Μπρεσια, το Μπίλεφελντ και τα Λανς.