Νίκες για Καλαμάτα και τις ομάδες του Βόλου

13/01/2019 • 20:28
Ολυμπιακός Βόλου
  • shares
Με νίκες προχώρησαν στη 14η αγωνιστική της Γ' Εθνικής, οι Καλαμάτα, Ολυμπιακός και Νίκη Βόλου.

Τα αποτελέσματα στις αναμετρήσεις των ομίλων της Γ' εθνικής κατηγορίας:

1ος όμιλος (14η αγωνιστική)

Καβάλα-Απόλλων Παραλιμνίου             1-0
ΠΑΟ Κοσμίου-Εθνικός Σιδηροκάστρου      2-2
Ασπίς Ξάνθης-Κεραυνός Πέρνης           0-3
Ορφέας Ξάνθης-Αετός Ορφανού            1-2
Εθνικός Αλεξανδρούπολης-Άρης Αβάτου    1-2
Νέστος Χρυσούπολης-Αλέξανδρος Κιλκίς   2-0
ΑΕ Καλαμπακίου-Πανσερραϊκός           16/1

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 13 αγώνες)

Νέστος Χρυσούπολης        33
Καβάλα                    32
Αετός Ορφανού             25
Άρης Αβάτου               22
Κεραυνός Πέρνης           22
Ορφέας Ξάνθης             20
Πανσερραϊκός              19 -12αγ.
Αλέξανδρος Κιλκίς         17
Απόλλων Παραλιμνίου       17
Ασπίς Ξάνθης              10
Εθνικός Αλεξανδρούπολης    9
Εθνικός Σιδηροκάστρου      9
ΑΕ Καλαμπακίου             8 -12αγ.
ΠΑΟ Κοσμίου                8

2ος όμιλος (14η αγωνιστική)

ΠΟ Τρίγλιας-ΠΑΟ Κουφαλίων            2-1
Μακεδονικός-Αλμωπός Αριδαίας         0-0
Νίκη Αγκαθιάς-Άρης Παλαιοχωρίου      2-2
Αγροτικός Αστέρας-Μελιτεύς Μελίτης   2-1
ΑΣ Γιαννιτσά-Βέροια                 16/1
Εδεσσαϊκός-Ολυμπιακός Κυμίνων       16/1
Ερμής Αμυνταίου-ΑΠΕ Λαγκαδά         16/1
 
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 13 αγώνες)

Άρης Παλαιοχωρίου     28
ΠΟ Τρίγλιας           25
Βέροια                24 -12αγ.
Νίκη Αγκαθιάς         23
Αγροτικός Αστέρας     23
Μακεδονικός           21
Εδεσσαϊκός            19 -12αγ.
Αλμωπός Αριδαίας      18
ΑΣ Γιαννιτσά          17 -12αγ.
ΑΠΕ Λαγκαδά           13 -12αγ.
Ολυμπιακός Κυμίνων    10 -12αγ.
ΠΑΟ Κουφαλίων          7
Ερμής Αμυνταίου        6 -12αγ.
Μελιτέας Μελίτης       5
 
3ος όμιλος (14η αγωνιστική)

Θρίαμβος Σερβιανών-Αχέρων Καναλακίου         1-0
Σούλι Παραμυθιάς-Γρεβενά Αεράτα              4-0
Ναυπακτιακός Αστέρας-Μακεδονικός Σιάτιστας   5-0
Τηλυκράτης-Μακεδονικός Φούφα                 1-2
Κρόνος Αργυράδων-Θεσπρωτός                   0-0
Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας-ΑΟ Φλωριάδας      3-0 (α.α.)
Ρεπό: ΑΕ Λευκίμμης

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 13 αγώνες)

Μακεδονικός Φούφα         27
Κρόνος Αργυράδων          24
Ναυπακτιακός Αστέρας      23
ΑΕ Λευκίμμης              22 -12αγ.
Σούλι Παραμυθιάς          22 -12αγ.
Αχέρων Καναλακίου         20 -12αγ.
Θεσπρωτός                 20 -12αγ.
Μ. Αλέξανδρος Καλλιθέας   20 -12αγ.
Τηλυκράτης                18
Θρίαμβος Σερβιανών        16
Μακεδονικός Σιάτιστας      5 -12αγ.
Γρεβενά Αεράτα             2 -12αγ.
ΑΟ Φλωριάδας              -1 -11αγ.

4ος όμιλος (14η αγωνιστική)

ΑΟ Στυλίς-ΑΟ Σελλάνων                    0-1
Φωκικός-Αχιλλέας Νεοκαισάρειας           1-1
Θησέας Αγριάς-Νίκη Βόλου                 0-2
Ολυμπιακός Βόλου-Οικονόμος Τσαριτσάνης   4-1
Μετέωρα ΑΣ-Αστέρας Ιτέας                16/1
Αναγέννηση Καρδίτσας-Αλμυρός            16/1
Πιερικός-Απόλλων Μακρυχωρίου            16/1
 
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 13 αγώνες)

Νίκη Βόλου               35
Ολυμπιακός Βόλου         35
ΑΣ Μετέωρα               21 -12αγ.
Αστέρας Ιτέας            19 -12αγ.
Αλμυρός                  19 -12αγ.
ΑΟ Σελλάνων              18
Απόλλων Μακρυχωρίου      17 -12αγ.
Θησέας Αγριάς            17
ΑΟ Στυλίς                14
Οικονόμος Τσαριτσάνης    13
Πιερικός                 13 -12αγ.
Φωκικός                  11
Αχιλλέας Νεοκαισάρειας   10
Αναγέννηση Καρδίτσας      1 -12αγ.
 
5ος όμιλος (14η αγωνιστική)

Κερατσίνι-Ατρόμητος Πειραιά   3-1
Γιούχτας-ΑΕ Νεάπολης          Αναβλήθηκε
Προοδευτική-Εθνικός Πειραιά   1-1
ΑΕΕΚ-Ιωνικός                  1-2
Ιεράπετρα-ΑΟ Επισκοπής        2-1
Ατσαλένιος-ΑΟ Παλαιοχώρας    14/1
Ρεπό: Αμπελακιακός
 
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 13 αγώνες)

Ιεράπετρα           31
Εθνικός Πειραιώς    28
Ιωνικός             22
ΑΟ Επισκοπής        21
Γιούχτας            20 -12αγ.
Κερατσίνι           19
ΑΕΕΚ                15
Αμπελακιακός        15 -12αγ.
Ατσαλένιος          13 -12αγ.
Προοδευτική         12
ΑΟ Παλαιοχώρας      10 -12αγ.
ΑΕ Νεάπολης          8 -12αγ.
Ατρόμητος Πειραιά    7

6ος όμιλος (14η αγωνιστική)

Παναιγιάλειος-Διαγόρας Ρόδου          0-2
Παλληνιακός-Ιάλυσος                   0-2
Παμβουπρασιακός-Διαγόρας Βραχνέικων   2-1
Αστέρας Αμαλιάδας-Νίκη Τραγάνου       0-2
Φοίβος Κρεμαστής-Πανμοβριακός         0-2
Πανηλειακός-Θύελλα Ραφήνας            0-0
Ρεπό: Αχαρναϊκός
 
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 13 αγώνες)

Ιάλυσος               34
Διαγόρας Ρόδου        28
Παμβουπρασιακός       22
Παλληνιακός           21
Πανηλειακός           19
Θύελλα Ραφήνας        18
Διαγόρας Βραχνέικων   17
Νίκη Τραγάνου         16
Αχαρναϊκός            14 -12αγ.
Πανμοβριακός          14
Παναιγιάλειος         13
Φοίβος Κρεμαστής       8
Αστέρας Αμαλιάδας      3

7ος όμιλος (13η αγωνιστική)

Πανθηραϊκός-Άγιος Ιερόθεος       1-0
Χαραυγιακός-Θύελλα Καμαρίου      2-0
Καλλιθέα-Αιολικός                0-0
Απόλλων Ερέτριας-Αιγάλεω         0-6
Κόρινθος-Χαλκίδα                 1-0
ΑΟ Αγ. Αναργύρων-Ηλυσιακός       2-2
 
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 13 αγώνες)

Αιγάλεω              34
Ηλυσιακός            26
Αιολικός             22
ΑΟ Αγίων Αναργύρων   20
Πανθηραϊκός          21
Χαλκίδα              15
Κόρινθος             15
Άγιος Ιερόθεος       14
Θύελλα Καμαρίου      13
Χαραυγιακός          12
Καλλιθέα             11
Απόλλων Ερέτριας      5
 
8ος όμιλος (14η αγωνιστική)

ΑΟ Υπάτου-ΑΟ Εικοσιμίας                 Αναβλήθηκε
Παναρκαδικός-Ερμιονίδα                  Αναβλήθηκε
ΑΟ Κατασταρίου-Μανδραϊκός               1-0
Καλαμάτα-Ένωση Λέρνας                   2-0
Πέλλανας Καστορείου-Πάμισσος Μεσσήνης   3-1
Ένωση Ασπροπύργου-Αστέρας Βλαχιώτη      1-0
Παναργειακός-Αμβρυσσέας Διστόμου        1-1

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 14 αγώνες)

Καλαμάτα              39
Παναργειακός          33
Ασπρόπυργος           32
ΑΟ Κατασταρίου        25
Πελλάνας Καστορείου   22
Ερμιονίδα             20 -13αγ.
ΑΟ Υπάτου             18 -13αγ.
Μανδραϊκός            17
Αμβρυσσέας Διστόμου   17
Παναρκαδικός          15 -13αγ.
Αστέρας Βλαχιώτη      14
Ένωση Λέρνας           9
Πάμισος Μεσσήνης       4
ΑΟ Εικοσιμίας          1 -13αγ.
Γράψτε το σχόλιο σας...
21/05/2019 • 09:25

Το ευρωπαϊκό εισιτήριο "κοστίζει" πολλά γκολ απόψε στο Άρνεμ

Η Ουτρέχτη και η Χρόνιγκεν με τις νίκες τους απέκτησαν προβάδισμα στα πλεϊ-οφ της Ολλανδίας. Οι αντίπαλοί τους πάντως θα ψάξουν αντίδραση μέσα από την επίθεσή τους! Η έδρα δίνει έναν λόγο παραπάνω σε Τσιταντέλα και Παρί.