Θρίαμβος της Καβάλας

Ξεχώρισε η μεγάλη νίκη της Καβάλας επί του Πανσερραϊκού (4-0) από τα αποτελέσματα της 4ης αγωνιστικής της Γ' Εθνικής.
21/10/2018 • 19:03
Οι παίκτες της Καβάλας πανηγυρίζουν τη νίκη επί του Πανσερραϊκού
  • shares
Χωρίς πρόβλημα συνέχισαν τα φαβορί της Γ' Εθνικής, με την Καβάλα να συντρίβει με 4-0 τον Πανσερραϊκό. Η Προοδευτική συνέχισε και πάλι με ήττα, ενώ η Θύελλα Καμαρίου σημείωσε τρίτη συναπτή νίκη μετά το 1-0 επί των Αγίων Αναργύρων.

Στις αναμετρήσεις της 4ης αγωνιστικής της Γ' εθνικής κατηγορίας, σημειώθηκαν τα εξής αποτελέσματα:


1ος ΟΜΙΛΟΣ

Αετός Ορφανού-Απόλλων Παραλιμνίου            2-1

Κεραυνός Πέρνης-Άρης Αβάτου                  3-0

Εθνικός Σιδηροκάστρου-Αλέξανδρος Κιλκίς      0-3

Καβάλα-Πανσερραϊκός                          4-0

ΠΑΟ Κοσμίου-ΑΕ Καλαμπακίου                   2-0

Ασπίς Ξάνθης-Νέστος Χρυσούπολης              0-4

Ορφέας Ξάνθης-Εθνικός Αλεξανδρούπολης        2-1

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 4 αγώνες)

Ορφέας Ξάνθης              10

Πανσερραϊκός                9

Καβάλα                      8

Νέστος Χρυσούπολης         8

Άρης Αβάτου                7

Αετός Ορφανού              7

Αλέξανδρος Κιλκίς          6

Εθνικός Σιδηροκάστρου      5

Απόλλων Παραλιμνίου        4

Κεραυνός Πέρνης            4

ΠΑΟ Κοσμίου                4

Ασπίς Ξάνθης                3

ΑΕ Καλαμπακίου              1

Εθνικός Αλεξανδρούπολης    0

 

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Άρης Παλαιοχωρίου-ΠΑΟ Κουφαλίων                4-2

Αλμωπός Αριδαίας-Ελπίς Σκουτάρεως              1-1

Λαγκαδάς-Ολυμπιακός Κυμίνων                    1-0

ΠΟ Τρίγλιας-Μελιτεύς Μελίτης                  2-0

Ερμής Αμυνταίου-Αγροτικός Αστέρας              0-3

Μακεδονικός-Εδεσσαϊκός                        1-0

Νίκη Αγκαθιάς-ΑΣ Γιαννιτσά                    2-0

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 4 αγώνες)

ΠΟ Τρίγλιας          10

Νίκη Αγκαθιάς        10

Άρης Παλαιοχωρίου      9

Λαγκαδάς              7

ΑΣ Γιαννιτσά          6

Μακεδονικός            6

Αλμωπός Αριδαίας      5

Ελπίς Σκουτάρεως      5

Εδεσσαϊκός            4

Μελιτεύς Μελίτης      4

Αγροτικός Αστέρας      4

Ολυμπιακός Κυμίνων    3

Ερμής Αμυνταίου        2

ΠΑΟ Κουφαλίων          1

 

3ος ΟΜΙΛΟΣ

ΑΟ Φλωριάδας-Μακεδονικός Φούφα                    0-3 (α.α.)

Θεσπρωτός-Αχέρων Καναλακίου                        1-0

ΑΕ Λευκίμμης-Γρεβενά Αεράτα                        4-0

Τηλυκράτης-Μακεδονικός Σιάτιστας                  3-1

Κρόνος Αργυράδων-Σούλι Παραμυθίας                 1-0

Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας-Θρίαμβος Σερβιανών     1-0

Ρεπό: Ναυπακτιακός Αστέρας

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 4 αγώνες)

Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας    9

Τηλυκράτης                    8

Μακεδονικός Φούφα              8

Ναυπακτιακός Αστέρας          7 -3αγ.

Σούλι Παραμυθίας              7

ΑΕ Λευκίμμης                  7 -3αγ.

Κρόνος Αργυράδων              6

Αχέρων Καναλακίου              5

Θεσπρωτός                      4

Μακεδονικός Σιάτιστας          2

Θρίαμβος Σερβιανών            1

Γρεβενά Αεράτα                0 -3αγ.

ΑΟ Φλωριάδας                  0 -3αγ.

 

4ος ΟΜΙΛΟΣ

Αλμυρός-ΑΟ Σελλάνων                                2-1

Νίκη Βόλου-Απόλλων Μακρυχωρίου                  1-0

Αχιλλέας Νεοκαισάρειας-Οικονόμος Τσαριτσάνης      1-1

ΑΟ Στυλίς-Αστέρας Ιτέας                          0-0

Φωκικός-Μετέωρα                                  0-2

Θησέας Αγριάς-Ολυμπιακός Βόλου                    0-2

Αναγέννηση Καρδίτσας-Πιερικός                    0-2

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 4 αγώνες)

Ολυμπιακός Βόλου          12

Νίκη Βόλου                10

Μετέωρα                    9

Αλμυρός                    8

ΑΟ Σελλάνων                7

Οικονόμος Τσαριτσάνης     7

Αχιλλέας Νεοκαισάρειας    5

Αστέρας Ιτέας              5

ΑΟ Στυλίς                  4

Πιερικός                  4

Θησέας Αγριάς              3

Απόλλων Μακρυχωρίου     3

Φωκικός                    1

Αναγέννηση Καρδίτσας      0

Η ομάδα των Μετεώρων



 

5ος ΟΜΙΛΟΣ

Εθνικός-Ατρόμητος Πειραιά        2-1

ΑΕ Νεάπολης-Ιωνικός              0-0

Αμπελακιακός-ΑΟ Επισκοπής        1-4

Κερατσίνι-ΑΟ Παλαιοχώρας          3-0

Γιούχτας-ΟΦ Ιεράπετρας            0-0

Προοδευτική-ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ           1-2

Ρεπό: Ατσαλένιος

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 4 αγώνες)

Γιούχτας            10

Κερατσίνι            10

Εθνικός              9 -3αγ.

ΟΦ Ιεράπετρας        8

Ατσαλένιος            7 -3γ.

ΑΟ Επισκοπής          6 -3αγ.

Ατρόμητος Πειραιά    4

Ιωνικός              4

ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ           4

Αμπελακιακός          3 -3αγ.

ΑΟ Παλαιοχώρας       1

ΑΕ Νεάπολης          1

Προοδευτική          0

 

6ος ΟΜΙΛΟΣ

Παλληνιακός-Φοίβος Κρεμαστής          2-1

Διαγόρας Βραχνέικων-Διαγόρας Ρόδου    1-1

Ιάλυσος-Νίκη Τραγάνου                3-0

Αχαρναϊκός-Πανμοβριακός              1-0

Παναιγιάλειος-Θύελλα Ραφήνας          2-1

Παμβουπρασιακός-Αστέρας Αμαλιάδας    2-0

Ρεπό: Πανηλειακός

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 4 αγώνες)

Ιάλυσος                12

Παλληνιακός            9

Παμβουπρασιακός       9

Διαγόρας Ρόδου          7

Πανηλειακός            6 -3αγ.

Θύελλα Ραφήνας         6

Παναιγιάλειος          6

Διαγόρας Βραχνέικων    4 -3αγ.

Αχαρναϊκός              3 -3αγ.

Φοίβος Κρεμαστής       2

Αστέρας Αμαλιάδας    2

Πανμοβριακός           1 -3αγ.

Νίκη Τραγάνου          1

 

7ος ΟΜΙΛΟΣ

Θύελλα Καμαρίου-ΑΟ Αγ. Αναργύρων        1-0

Αιγάλεω-Πανθηραϊκός                      2-1

Ηλυσιακός-Χαλκίδα                        2-0

Αιολικός-Άγιος Ιερόθεος                  1-0

Απόλλων Ερέτριας-Χαραυγιακός            1-0

Καλλιθέα-Κόρινθος                        0-0

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 4 αγώνες)

Αιολικός            10

Θύελλα Καμαρίου      9 -3αγ.

Αιγάλεω              7 -3αγ.

Ηλυσιακός            7

Άγιος Ιερόθεος      6

ΑΟ Αγ. Αναργύρων    5

Χαλκίδα              4

Χαραυγιακός          4

Πανθηραϊκός          3 -3αγ.

Απόλλων Ερέτριας    3

Καλλιθέα            2

Κόρινθος            1 -3αγ.

 

8ος ΟΜΙΛΟΣ

Παναρκαδικός-ΑΟ Εικοσιμίας              3-0

ΑΟ Κατασταρίου-ΑΟ Ύπατου                1-2

Καλαμάτα-Παναργειακός                  2-0

Πέλλανας Καστορείου-Ένωση Ασπροπύργου  0-1

Πάμισσος Μεσσήνης-Ερμιονίδα            1-1

Λέρνα-Αστέρας Βλαχιώτη                  0-2

Μανδραϊκός-Αμβρυσσέας                  1-0

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 4 αγώνες)

Καλαμάτα              12

Παναργειακός            9

Ένωση Ασπροπύργου      9

Ερμιονίδα              8

Μανδραϊκός              8

Πέλλανας Καστορείου    7

Παναρκαδικός            7

ΑΟ Ύπατου              6

ΑΟ Κατασταρίου          5

Αστέρας Βλαχιώτη        4

Αμβρυσσέας              2

Πάμισσος Μεσσήνης      1

ΑΟ Εικοσιμίας          0

Λέρνα                  0
Γράψτε το σχόλιο σας...
17/12/2018 • 11:07
17/12/2018 • 10:40