Γκέλα για Ηρακλή, έμεινε δεύτερος

17/12/2017 • 22:21
Ηρακλής-ΑΕ Καρίτσας
  • shares
Δεύτερη συνεχόμενη ισοπαλία και συνάμα απώλεια βαθμών για τον Ηρακλή στο δεύτερο όμιλο της Γ' Εθνικής, με τον "γηραιό" να μένει στο 2-2 με την ΑΕ Καρίτσας εντός έδρας. Έμειναν δεύτεροι οι κυανόλευκοι, με έναν πόντο λιγότερο από τον Άρη Παλαιοχωρίου.

Σε αγώνες για το πρωτάθλημα της Γ' εθνικής κατηγορίας σημειώθηκαν τα εξής αποτελέσματα:

1ος ΟΜΙΛΟΣ (10η αγωνιστική)
Άρης Αβάτου-Απόλλων Παραλιμνίου                  1-1
Δόξα Προσκυνητών-Νέστος Χρυσούπολης              1-2
Μ. Αλέξανδρος Ξηροποτάμου-Δόξα Ν. Σιδηροχωρίου   1-0
Αετός Ορφανού-ΑΕ Διδυμοτείχου                    1-0
Ορφέας Ξάνθης-Καβάλα                             1-0
Ελπίς Σκουτάρεως-Μ. Αλέξανδρος Καρπερής          1-0
 
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 10 αγώνες)
Απόλλων Παραλιμνίου         21
Ελπίς Σκουτάρεως            21
Καβάλα                      17
Νέστος Χρυσούπολης          17
Άρης Αβάτου                 15
Αετός Ορφανού               15
ΑΕ Διδυμοτείχου             13
Ορφέας Ξάνθης               12
Μ. Αλέξανδρος Ξηροποτάμου   11
Δόξα Προσκυνητών             8
Μ. Αλέξανδρος Καρπερής       8 
Δόξα Ν. Σιδηροχωρίου         6
 
2ος ΟΜΙΛΟΣ (16η αγωνιστική)
Φίλιππος Αλεξάνδρειας-Άρης Παλαιοχωρίου   1-2
Λαγκαδάς-Εδεσσαϊκός                       0-3
Πιερικός-ΑΟ Καρδίας                       0-1
ΑΕΠ Ηρακλής-ΑΕ Καρίτσας                   2-2
Αλμωπός Αριδαίας-Μακεδονικός              1-0
Καμπανιακός-Αγροτικός Αστέρας             0-2
Νάουσα-Μ. Αλέξανδρος Τρικάλων Ημαθίας     1-0
Ρεπό: Κιλκισιακός
 
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 15 αγώνες)
Άρης Παλαιοχωρίου                32
ΑΕΠ Ηρακλής                      31
Αλμωπός Αριδαίας                 27
Μακεδονικός                      25
Νάουσα                           24
Λαγκαδάς                         23
Εδεσσαϊκός                       23
Πιερικός                         22
Αγροτικός Αστέρας                22
ΑΟ Καρδίας                       20
Μ. Αλέξανδρος Τρικάλων Ημαθίας   18
Φίλιππος Αλεξάνδρειας            15
Κιλκισιακός                      12 -14αγ.
ΑΕ Καρίτσας                      11
Καμπανιακός                       5
 
3ος ΟΜΙΛΟΣ (13η αγωνιστική)
ΑΕ Λευκίμμης-Δόξα Κρανούλας             2-2
Αστέρας Παραποτάμου-Σκουφάς Κομποτίου   0-0
Εθνικός Φιλιππιάδας-Ερμής Αμυνταίου     1-2
Πανλευκάδιος-Νέος Αμφίλοχος             1-1
Καστοριά-Τηλυκράτης                     1-1
Μακεδονικός Φούφα-Θεσπρωτός             0-0
Ρεπό: ΑΕΠ Καραγιαννίων
 
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 12 αγώνες)
Τηλυκράτης            26
Νέος Αμφίλοχος        22
ΑΕ Λευκίμμης          21
Μακεδονικός Φούφα     21
Ερμής Αμυνταίου       21
Θεσπρωτός             20
Δόξα Κρανούλας        18
ΑΕΠ Καραγιαννίων      17
Εθνικός Φιλιππιάδας   12
Σκουφάς Κομποτίου     10
Καστοριά               9
Πανλευκάδιος           8
Αστέρας Παραποτάμου    5
 
4ος ΟΜΙΛΟΣ (13η αγωνιστική)
Βόλος-Διγενής Νεοχωρίου         5-0
Αχιλλέας Φαρσάλων-ΑΟ Σελλάνων   1-1
Αλμυρός-Ολυμπιακός Βόλου        1-0
Θήβα-Ρήγας Φεραίος              3-0
Βελούχι-Αμβρυσσέας              0-3
Νίκη Βόλου-Αστέρας Ιτέας        2-1
Ρεπό: Οπούντιος Μαρτίνου
 
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 12 αγώνες)
Βόλος                33
Αλμυρός              25
Αστέρας Ιτέας        21
Νίκη Βόλου           21
Αμβρυσσέας           20
ΑΟ Σελλάνων          19
Θήβα                 18
Ολυμπιακός Βόλου     16
Ρήγας Φεραίος        13
Διγενής Νεοχωρίου    11
Αχιλλέας Φαρσάλων     9
Οπούντιος Μαρτίνου    7
Βελούχι               6
 
5ος ΟΜΙΛΟΣ (10η αγωνιστική)
Παλληξουριακός-Παναρκαδικός    0-2
Αχαϊκή-ΠΑΟ Βάρδας              0-0
Ζάκυνθος-Διαγόρας Βραχνέικων   5-2
Λεωνίδιο-Αστέρας Βλαχιώτη      0-2
Καλαμάτα-Αστέρας Αμαλιάδας     1-1
Πανηλειακός-ΑΟ Πύλου           1-1
 
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 10 αγώνες)
Αστέρας Βλαχιώτη      24
Αστέρας Αμαλιάδας     20
Καλαμάτα              18
Πανηλειακός           18
Παναρκαδικός          16
ΠΑΟ Βάρδας            14
Διαγόρας Βραχνέικων   12
ΑΟ Πύλου              13
Αχαϊκή                12
Ζάκυνθος              12
Παλληξουριακός         7
Λεωνίδιο               0
 
6ος ΟΜΙΛΟΣ (10η αγωνιστική)
Ιάλυσος-Διαγόρας Ρόδου             1-0
Κερατσίνι-Εθνικός Πειραιώς         2-1
Ένωση Ασπροπύργου-Πέλοπας Κιάτου   0-0
Ζευγολατιό-Προοδευτική             0-5
Ρόδος-Ιωνικός                      0-0
Ρεπό: Λουτράκι
 
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 10 αγώνες)
Προοδευτική         23
Εθνικός Πειραιώς    17
Ιάλυσος             17
Διαγόρας Ρόδου      15
Ρόδος               15
Κερατσίνι           13
Λουτράκι            12 -9αγ.
Ιωνικός             10
Ένωση Ασπροπύργου   10
Πέλοπας Κιάτου       6
Ζευγολατιό           0
 
7ος ΟΜΙΛΟΣ (10η αγωνιστική)
Ταμυναϊκός-Παναργειακός                   0-1
Τρίγλια Ραφήνας-Διαγόρας Αγ. Παρασκευής   1-0
Ερμιονίδα-Θύελλα Ραφήνας                  1-1
Αιολικός-Πανθηραϊκός                      1-1
Ερμής Κιβερίου-Αήττητος Σπάτων            0-3
Ρεπό: Χαλκίδα
 
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 9 αγώνες)
Αήττητος Σπάτων           23
Χαλκίδα                   18
Παναργειακός              16
Τρίγλια Ραφήνας           13
Ερμιονίδα                 12
Διαγόρας Αγ. Παρασκευής   11
Αιολικός                  11
Ερμής Κιβερίου            10
Θύελλα Ραφήνας             9
Πανθηραϊκός                8
Ταμυναϊκός                 7
 
8ος ΟΜΙΛΟΣ (10η αγωνιστική)
ΑΕ Μυλοποτάμου-Ηρόδοτος         0-0
Κηφισιά-Ιεράπετρα               1-1
Φωστήρας-Ηλυσιακός              0-0
Αιγάλεω-Άγιος Ιερόθεος          2-0
ΑΟ Παλαιοχώρας-Ερμής Ζωνιανών   1-0
Ρεπό: Ατσαλένιος
 
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 9 αγώνες)
Ηρόδοτος              21
Ατσαλένιος            16
Αιγάλεω               16
Ηλυσιακός             14
Ιεράπετρα             13
Φωστήρας              10
ΑΟ Παλαιοχώρας        10
Ερμής Ζωνιανών         9
Κηφισιά                8
Άγιος Ιερόθεος         7
ΑΕ Μυλοποτάμου         7
Γράψτε το σχόλιο σας...
21/10/2018 • 08:16

Ντέρμπι για δυνατούς χαρακτήρες σε Μιλάνο, Στοκχόλμη και Νίκαια

Στο ντέρμπι της Λομβαρδίας η Ίντερ δείχνει πιο σταθερή ως ομάδα όμως και η Μίλαν θα το παλέψει κι όπου βγει. Πολύ πιο παθιασμένα τα ντέρμπι στη Σουηδία και την Νίκαια. Φαβορί αλλά θέλουν ουσία απόψε Φέγενορντ, Γκενκ

10/10/2018 • 10:36