Στα ίσια ο Ηρακλής

09/12/2017 • 21:42
Ηρακλής
  • shares
Νέα νίκη για τον Ηρακλή που με 2-0 επιβλήθηκε του Φίλιππου Αλεξάνδρειας και εκμεταλλευόμενος το 1-1 του Άρη Παλαιοχωρίου στον Λαγκαδά, ισοβαθμεί πλέον στην κορυφή με τους κίτρινους.

Τα αποτέλεσματα των αγώνων της Γ' Εθνικής, που διεξήχθησαν σήμερα (9/12) και οι βαθμολογίες των ομίλων:
 
1ος ΟΜΙΛΟΣ (9η αγωνιστική)
Απόλλων Παραλιμνίου-Μ. Αλέξανδρος Ξηροποτάμου   2-0
Νέστος Χρυσούπολης-Ελπίς Σκουτάρεως             10/12
Δόξα Ν. Σιδηροχωρίου-Ορφέας Ξάνθης              10/12
Μ. Αλέξανδρος Καρπερής-Καβάλα                   10/12
ΑΕ Διδυμοτείχου-Άρης Αβάτου                     10/12
Αετός Ορφανού-Δόξα Προσκυνητών                  10/12
 
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 8 αγώνες)
Απόλλων Παραλιμνίου         20 -9αγ.
Ελπίς Σκουτάρεως            15
Νέστος Χρυσούπολης          14
Καβάλα                      14
Άρης Αβάτου                 12
ΑΕ Διδυμοτείχου             12
Αετός Ορφανού                9
Ορφέας Ξάνθης                8
Δόξα Προσκυνητών             8
Μ. Αλέξανδρος Ξηροποτάμου    8 -9αγ.
Μ. Αλέξανδρος Καρπερής       8
Δόξα Ν. Σιδηροχωρίου         5
 
2ος ΟΜΙΛΟΣ (14η αγωνιστική)
Αγροτικός Αστέρας-Μακεδονικός               0-2
Λαγκαδάς-Άρης Παλαιοχωρίου                  1-1
ΑΕΠ Ηρακλής-Φίλιππος Αλεξάνδρειας           2-0
Καμπανιακός-Εδεσσαϊκός                      1-2
Μ. Αλέξανδρος Τρικάλων Ημαθίας-ΑΟ Καρδίας   10/12
Νάουσα-ΑΕ Καρίτσας                          10/12
Αλμωπός Αριδαίας-Κιλκισιακός                10/12
Ρεπό: Πιερικός
 
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 13 αγώνες)
ΑΕΠ Ηρακλής                      29
Άρης Παλαιοχωρίου                29 -14αγ.
Μακεδονικός                      24
Αλμωπός Αριδαίας                 23 -12αγ.
Λαγκαδάς                         20
Πιερικός                         19
Εδεσσαϊκός                       19
Αγροτικός Αστέρας                18
Νάουσα                           17 -12αγ.
ΑΟ Καρδίας                       16 -12αγ.
Φίλιππος Αλεξάνδρειας            15
Μ. Αλέξανδρος Τρικάλων Ημαθίας   14 -12αγ.
Κιλκισιακός                       9 -12αγ.
ΑΕ Καρίτσας                       9 -12αγ.
Καμπανιακός                       4
 
3ος ΟΜΙΛΟΣ (12η αγωνιστική)
Σκουφάς Κομποτίου-ΑΕΠ Καραγιαννίων   10/12
Νέος Αμφίλοχος-Αστέρας Παραποτάμου   10/12
Τηλυκράτης-Εθνικός Φιλιππιάδας       10/12
Θεσπρωτός-Πανλευκάδιος               10/12
ΑΕ Λευκίμμης-Καστοριά                10/12
Δόξα Κρανούλας-Μακεδονικός Φούφα     10/12
Ρεπό: Ερμής Αμυνταίου
 
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 11 αγώνες)
Τηλυκράτης            22 -10αγ.
Μακεδονικός Φούφα     19 -10αγ.
Νέος Αμφίλοχος        18 -10αγ.
Ερμής Αμυνταίου       18
ΑΕΠ Καραγιαννίων      17
ΑΕ Λευκίμμης          17 -10αγ.
Δόξα Κρανούλας        16 -10αγ.
Θεσπρωτός             16 -10αγ.
Εθνικός Φιλιππιάδας   12 -10αγ.
Καστοριά               8 -10αγ.
Πανλευκάδιος           7 -10αγ.
Σκουφάς Κομποτίου      6 -10αγ.
Αστέρας Παραποτάμου    4 -10αγ.
 
4ος ΟΜΙΛΟΣ (12η αγωνιστική)
Βόλος-Βελούχι                     5-1
ΑΟ Σελλάνων-Οπούντιος Μαρτίνου    10/12
Ρήγας Φεραίος-Αχιλλέας Φαρσάλων   10/12
Αμβρυσσέας-Αλμυρός                10/12
Αστέρας Ιτέας-Θήβα                10/12
Διγενής Νεοχωρίου-Νίκη Βόλου      10/12
Ρεπό: Ολυμπιακός Βόλου
 
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 11 αγώνες)
Βόλος                30
Αλμυρός              19 -10αγ.
Αστέρας Ιτέας        18 -10αγ.
Νίκη Βόλου           17 -10αγ.
Αμβρυσσέας           17 -10αγ.
Ολυμπιακός Βόλου     16
Θήβα                 15 -10αγ.
ΑΟ Σελλάνων          15 -10αγ.
Ρήγας Φεραίος        12 -10αγ.
Διγενής Νεοχωρίου    10 -10αγ.
Οπούντιος Μαρτίνου    7
Αχιλλέας Φαρσάλων     7 -10αγ.
Βελούχι               6
 
5ος ΟΜΙΛΟΣ (9η αγωνιστική)
ΑΟΚ Πύλου-Παλληξουριακός             10/12 (14:00)
Παναρκαδικός-Ζάκυνθος                10/12 (14:00)
ΠΑΟ Βάρδας-Λεωνίδιο                  10/12
Διαγόρας Βραχνέικων-Καλαμάτα         10/12
Αστέρας Βλαχιώτη-Αστέρας Αμαλιάδας   10/12
Πανηλειακός-Αχαϊκή                   10/12
 
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 8 αγώνες)
Αστέρας Αμαλιάδας     19
Αστέρας Βλαχιώτη      18
Καλαμάτα              14
Πανηλειακός           14
Διαγόρας Βραχνέικων   12
Αχαϊκή                11
ΠΑΟ Βάρδας            10
Παναρκαδικός          10
Ζάκυνθος               9
ΑΟΚ Πύλου              9
Παλληξουριακός         7
Λεωνίδιο               0
 
6ος ΟΜΙΛΟΣ (9η αγωνιστική)
Προοδευτική-Λουτράκι               10/12
Ζευγολατιό-Ρόδος                   10/12
Ιωνικός-Κερατσίνι                  10/12
Διαγόρας Ρόδου-Ένωση Ασπροπύργου   10/12
Εθνικός Πειραιώς-Πέλοπας Κιάτου    10/12
Ρεπό: Ιάλυσος
 
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 8 αγώνες)
Προοδευτική         19
Διαγόρας Ρόδου      14 -7αγ.
Εθνικός Πειραιώς    14 -7αγ.
Ιάλυσος             11
Ρόδος               11 -7αγ.
Λουτράκι            11
Κερατσίνι           10 -7αγ.
Ένωση Ασπροπύργου    8 -7αγ.
Ιωνικός              6 -7αγ.
Πέλοπας Κιάτου       5 -7αγ.
Ζευγολατιό           0 -7αγ.
 
7ος ΟΜΙΛΟΣ (9η αγωνιστική)
Πανθηραϊκός-Παναργειακός           10/12 (13:30)
Αήττητος Σπάτων-Χαλκίδα            10/12
Ερμής Κιβερίου-Τρίγλια Ραφήνας     10/12
Διαγόρας Αγ. Παρασκευής-Αιολικός   10/12
Θύελλα Ραφήνας-Ταμυναϊκός          10/12
Ρεπό: Ερμιονίδα
 
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 8 αγώνες)
Αήττητος Σπάτων           19
Χαλκίδα                   17
Ερμιονίδα                 11
Διαγόρας Αγ. Παρασκευής   11 -6αγ.
Θύελλα Ραφήνας             8 -7αγ.
Ερμής Κιβερίου             7 -7αγ.
Αιολικός                   7 -7αγ.
Παναργειακός               7 -6αγ.
Τρίγλια Ραφήνας            7 -7αγ.
Πανθηραϊκός                7 -7αγ.
Ταμυναϊκός                 4 -7αγ.
 
8ος ΟΜΙΛΟΣ (9η αγωνιστική)
Ηρόδοτος-Ατσαλένιος             10/12
ΑΕ Μυλοποτάμου-Κηφισιά          10/12
Ιεράπετρα-Αιγάλεω               10/12
Ηλυσιακός-ΑΟ Παλαιοχώρας        10/12
Άγιος Ιερόθεος-Ερμής Ζωνιανών   10/12
Ρεπό: Φωστήρας
 
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 8 αγώνες)
Ηρόδοτος              19
Ατσαλένιος            15
Αιγάλεω               13 -7αγ.
Ηλυσιακός             10 -7αγ.
Φωστήρας               9
Ιεράπετρα              9 -7αγ.
Ερμής Ζωνιανών         9 -7αγ.
Κηφισιά                7 -7αγ.
ΑΟ Παλαιοχώρας         7 -7αγ.
Άγιος Ιερόθεος         4 -7αγ.
ΑΕ Μυλοποτάμου         3 -7αγ.
Γράψτε το σχόλιο σας...
21/10/2018 • 08:16

Ντέρμπι για δυνατούς χαρακτήρες σε Μιλάνο, Στοκχόλμη και Νίκαια

Στο ντέρμπι της Λομβαρδίας η Ίντερ δείχνει πιο σταθερή ως ομάδα όμως και η Μίλαν θα το παλέψει κι όπου βγει. Πολύ πιο παθιασμένα τα ντέρμπι στη Σουηδία και την Νίκαια. Φαβορί αλλά θέλουν ουσία απόψε Φέγενορντ, Γκενκ

10/10/2018 • 10:36