Συνεχίζει το "κυνήγι" ο Ηρακλής

19/11/2017 • 20:38
Νάουσα-Ηρακλής
  • shares
Με 2-1 πέρασε από τη Νάουσα ο Ηρακλής για τη 10η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Γ' Εθνικής και συνεχίζει να βλέπει από κοντά την πρώτη θέση που δίνει και την πολυπόθητη άνοδο.

1ος ΟΜΙΛΟΣ (7η αγωνιστική)
Άρης Αβάτου-Ορφέας Ξάνθης                     1-0
ΑΕ Διδυμοτείχου-Μ. Αλέξανδρος Ξηροποτάμου     1-1
Δόξα Προσκυνητών-Ελπίς Σκουτάρεως             2-0
Αετός Ορφανού-Καβάλα                          1-0
Απόλλων Παραλιμνίου-Μ. Αλέξανδρος Καρπερής    1-0
Νέστος Χρυσούπολης-Δόξα Ν. Σιδηροχωρίου       3-0
 
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 7 αγώνες)
Απόλλων Παραλιμνίου         14
Καβάλα                      13
Νέστος Χρυσούπολης          13
Άρης Αβάτου                 12
ΑΕ Διδυμοτείχου             12
Ελπίς Σκουτάρεως             9
Αετός Ορφανού                9
Ορφέας Ξάνθης                8
Μ. Αλέξανδρος Καρπερής       8
Δόξα Προσκυνητών             8
Μ. Αλέξανδρος Ξηροποτάμου    5
Δόξα Ν. Σιδηροχωρίου         2
 
2ος ΟΜΙΛΟΣ (10η αγωνιστική)
Καμπανιακός-Άρης Παλαιοχωρίου                     0-2
Μ. Αλέξανδρος Τρικάλων Ημαθίας-Αλμωπός Αριδαίας   0-1
Νάουσα-ΑΕΠ Ηρακλής                                1-2
Αγροτικός Αστέρας-Πιερικός                        0-1
Μακεδονικός-Λαγκαδάς                              2-0
ΑΟ Καρδίας-Φίλιππος Αλεξάνδρειας                  2-1
Εδεσσαϊκός-Κιλκισιακός                            1-1
Ρεπό: ΑΕ Καρίτσας
 
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 10 αγώνες)
Αρης Παλαιοχωρίου                22
Αλμωπός Αριδαίας                 20
ΑΕΠ Ηρακλής                      20 -9αγ.
Μακεδονικός                      16 -9αγ.
Πιερικός                         16
Νάουσα                           15 -9αγ.
Λαγκαδάς                         15 -9αγ.
Αγροτικός Αστέρας                14
Μ. Αλέξανδρος Τρικάλων Ημαθίας   13
ΑΟ Καρδίας                       12 -9αγ.
Φίλιππος Αλεξάνδρειας            11 -9αγ.
Εδεσσαϊκός                        9 -9αγ.
ΑΕ Καρίτσας                       8 -9αγ.
Κιλκισιακός                       5 -9αγ.
Καμπανιακός                       1 -9αγ.
 
3ος ΟΜΙΛΟΣ (9η αγωνιστική)
Σκουφάς Κομποτίου-Δόξα Κρανούλας    0-0
Ερμής Αμυνταίου-ΑΕ Λευκίμμης        2-1 
ΑΕΠ Καραγιαννίων-Τηλυκράτης         4-2
Νέος Αμφίλοχος-Θεσπρωτός            1-2
Αστέρας Παραποτάμου-Καστοριά        0-1
Πανλευκάδιος-Εθνικός Φιλιππιάδας    1-2
Ρεπό: Μακεδονικός Φούφα
 
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 9 αγώνες)
Τηλυκράτης            19
ΑΕΠ Καραγιαννίων      17
Μακεδονικός Φούφα     16 -8αγ.
Ερμής Αμυνταίου       15
ΑΕ Λευκίμμης          14
Νέος Αμφίλοχος        12 -8αγ.
Δόξα Κρανούλας        12
Θεσπρωτός             10 -8αγ.
Εθνικός Φιλιππιάδας    9 -8αγ.
Καστοριά               7 -8αγ.
Σκουφάς Κομποτίου      6
Πανλευκάδιος           5 -8αγ.
Αστέρας Παραποτάμου    4 -7αγ.
 
4ος ΟΜΙΛΟΣ (9η αγωνιστική)
Οπούντιος Μαρτίνου-Αμβρυσσέας   1-1
Ρήγας Φεραίος-Αστέρας Ιτέας     0-0
Ολυμπιακός Βόλου-Βόλος          0-2
ΑΟ Σελλάνων-Διγενής Νεοχωρίου   3-0
Αχιλλέας Φαρσάλων-Βελούχι       3-0
Θήβα-Αλμυρός                    0-1
Ρεπό: Νίκη Βόλου
 
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 9 αγώνες)
Βόλος                24
Αλμυρός              16 -8αγ.
Αμβρυσσέας           14
Αστέρας Ιτέας        14 -8αγ.
Ολυμπιακός Βόλου     13
Νίκη Βόλου           11 -7αγ.
ΑΟ Σελλάνων          11 -8αγ.
Θήβα                  9 -8αγ.
Ρήγας Φεραίος         9 -8αγ.
Διγενής Νεοχωρίου     7 -8αγ.
Οπούντιος Μαρτίνου    7 -8αγ.
Αχιλλέας Φαρσάλων     7 -8αγ.
Βελούχι               6 -8αγ.
 
5ος ΟΜΙΛΟΣ (7η αγωνιστική)
ΑΟΚ Πύλου-Ζάκυνθος               0-0
Αχαϊκή-Λεωνίδιο                  2-1
Παλληξουριακός-Καλαμάτα          1-1
Πανηλειακός-Αστέρας Αμαλιάδας    1-0
Παναρκαδικός-Αστέρας Βλαχιώτη    1-2
ΠΑΟ Βάρδας-Διαγόρας Βραχνέικων   1-0
 
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 7 αγώνες)
Αστέρας Αμαλιάδας     16
Αστέρας Βλαχιώτη      15
Καλαμάτα              13
Διαγόρας Βραχνέικων   12
Πανηλειακός           11
Αχαϊκή                11
ΠΑΟ Βάρδας            10
Παναρκαδικός           9
Παλληξουριακός         7
Ζάκυνθος               6
ΑΟΚ Πύλου              6
Λεωνίδιο               0
 
6ος ΟΜΙΛΟΣ (7η αγωνιστική)
Ρόδος-Κερατσίνι               1-0
Προοδευτική-Ιάλυσος           3-2
Λουτράκι-Ένωση Ασπροπύργου    0-0
Ζευγολατιό-Πέλοπας Κιάτου     0-1
Ιωνικός-Διαγόρας Ρόδου        0-2
Ρεπό: Εθνικός Πειραιώς
 
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 7 αγώνες)
Προοδευτική         16
Διαγόρας Ρόδου      14 -6αγ.
Ρόδος               11 
Εθνικός Πειραιώς    11 -6αγ.
Ιάλυσος             10
Λουτράκι            10
Ένωση Ασπροπύργου    8
Κερατσίνι            7
Ιωνικός              5 -6αγ.
Πέλοπας Κιάτου       4 -6αγ.
Ζευγολατιό           0 -6αγ.
 
7ος ΟΜΙΛΟΣ (7η αγωνιστική)
Αήττητος Σπάτων-Ερμιονίδα                2-0
Τρίγλια Ραφήνας-Αιολικός                 3-1
Χαλκίδα-Ταμυναϊκός                       1-0
Ερμής Κιβερίου-Παναργειακός              1-1
Διαγόρας Αγ. Παρασκευής-Θύελλα Ραφήνας   1-0
Ρεπό: Πανθηραϊκός
 
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 7 αγώνες)
Αήττητος Σπάτων           19
Χαλκίδα                   14
Ερμιονίδα                 11
Διαγόρας Αγ. Παρασκευής   11 -6αγ.
Θύελλα Ραφήνας             7 -6αγ.
Ερμής Κιβερίου             7 -6αγ.
Παναργειακός               7 -6αγ.
Πανθηραϊκός                6 -6αγ.
Ταμυναϊκός                 4
Αιολικός                   4 -6αγ.
Τρίγλια Ραφήνας            4 -6αγ.
 
8ος ΟΜΙΛΟΣ (7η αγωνιστική)
Ηρόδοτος-Φωστήρας               1-0
Κηφισιά-Αιγάλεω                 2-3
Ατσαλένιος-ΑΟ Παλαιοχώρας       0-0
ΑΕ Μυλοποτάμου-Ερμής Ζωνιανών   1-1
Ιεράπετρα-Ηλυσιακός             2-2
Ρεπό: Άγιος Ιερόθεος
 
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 7 αγώνες)
Ηρόδοτος              19
Ατσαλένιος            12
Ηλυσιακός             10 -6αγ.
Αιγάλεω               10 -6αγ.
Φωστήρας               9
Ιεράπετρα              8 -6αγ.
ΑΟ Παλαιοχώρας         7
Ερμής Ζωνιανών         5 -5αγ.
Κηφισιά                4 -6αγ.
ΑΕ Μυλοποτάμου         3 -6αγ.
Άγιος Ιερόθεος         1 -6αγ.
* Από τον Ερμή Ζωνιανών έχουν αφαιρεθεί 3 βαθμοί.
Γράψτε το σχόλιο σας...
20/09/2018 • 10:03

Με τακτική προσέγγιση και θράσος μπορούν απόψε ο ΠΑΟΚ κι ο Ολυμπιακός

Πολλά τα ενδιαφέροντα ματς σε αυτή την πρώτη αγωνιστική των ομίλων του Europa League. Ο ΠΑΟΚ μπορεί να "πονέσει" την Τσέλσι. Mε προσοχή στην άμυνα μπορεί κι ο Ολυμπιακός να τα καταφέρει. Ματς για γκολ σε Ρώμη, Μασσαλία και Γλασκόβη

19/09/2018 • 10:52