Προκρίσεις για Ελευσίνα και Ιωνικό

28/09/2014 • 19:20

Κανένα πρόβλημα δεν συνάντησε απέναντι στην Αχαϊκή ο Πανελευσινιακός, επικρατώντας για το Κύπελλο Γ΄ Εθνικής με 4-0, ενώ για τον τέταρτο όμιλο Ιωνικός και Κηφισιά σημείωσαν σπουδαία «διπλά» πρόκρισης απέναντι σε Ηλυσιακό (1-2) και Ηρόδοτο (0-1) αντίστοιχα.

Από το πρώτο γκρουπ ξεχωρίζει η πρόκριση του Άρη κόντρα στη Θύελλα Φιλώτα με 2-1, με τον Καμπανιακό να συνεχίζει να βρίσκεται σε καλή κατάσταση μετά και το 0-3 και την πρόκριση επί του Εθνικού Αγιονερίου. Στον δεύτερο όμιλο στις λεπτομέρειες κρίθηκε η πρόκριση στο ζευγάρι του Πυράσου με τον Δωτιέα Αγιάς, με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν την πρόκριση στα πέναλτι με 4-3.

Για το τρίτο γκρουπ πέραν του 0-4 της Ελευσίνας, μεγάλο «διπλό» πρόκρισης πέτυχε και ο Παναργειακός ο οποίος νίκησε με 1-0 τον Παναρκαδικό. Για τον τέταρτο όμιλο Κηφισιά και Ιωνικός συνεχίζουν στο θεσμό του Κυπέλλου Γ΄ Εθνικής, με τον Αστέρα Βάρης να διαλύσει εκτός έδρας τον Γιούχτα με 5-0 και να πανηγυρίζει την πρόκριση.

Δόξα Δράμας-Ηρακλής Αμπελοκήπων 0-1
Ορφέας Ελευθερούπολης-Πανσερραϊκός 0-1 παράταση (0-0 κανονική διάρκεια)

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Πύρασος-Δωτιέας Αγιάς 3-4 πέναλτι (0-0 κανονική διάρκεια/παράταση)
Εθνικός Φιλιππιάδας-Αναγέννηση Άρτας 1-0 παράταση (0-0 κανονική διάρκεια)
Κοζάνη-ΑΕ Καραϊσκάκη 0-1
Αχιλλέας Νεοκαισάρειας-Οπούντιος Μαρτίνου 3-2 πέναλτι (1-1 κανονική διάρκεια, 2-2 παράταση)

Ερμής Κιβερίου-Ζακυνθιακός 3-1
Δόξα Νέας Μανωλάδας-Βύζας Μεγάρων 6-5 πέναλτι (0-0 κανονική διάρκεια/παράταση)

Με έμφαση στη λεπτομέρεια τα ματς σε Φάληρο, Ζάγκρεμπ, Λιντς και Κόλντινγκ

Δύσκολο το έργο του Ολυμπιακού με αντίπαλο την Κράσνονταρ,πιο παραγωγικό περιμένουμε το ματς στο Ζάγκρεμπ και ιδιαίτερα ανταγωνιστικό τον Ερυθρό Αστέρα. Γουέστ Μπρομ και η Λιντς έχουν προβάδισμα κόντρα σε αντιπάλους ικανούς στο σκοράρισμα