Ήττα – σοκ για τον Ηρακλή με απίθανη ανατροπή!

Αν και ο Ηρακλής βρέθηκε να προηγείται με 3-1 του Απόλλωνα Λάρισας στο Καυτανζόγλειο, οι Θεσσαλοί έκαναν μια απίθανη ανατροπή και κατάφεραν να φύγουν νικητές από τη Θεσσαλονίκη με το εντυπωσιακό 4-3!

Η αυλαία της 5ης αγωνιστικής της Football League έπεσε με ένα ματς – θρίλερ! Ο “Γηραιός” προηγήθηκε με 3-1 στο ημίωρο του αγώνα με γκολ των Περόνε (10΄), Κλέιτον (28΄) και Καλτσά (32΄), είχε τρία δοκάρια στο ματς, ωστόσο ο Απόλλων Λάρισας κατάφερε να ανατρέψει τα δεδομένα και να πάρει μια σπουδαία νίκη.

Οι Θεσσαλοί είχαν σκοράρει το πρώτο τους γκολ στο 17ο λεπτό με τον Μαρκολίνο και στο δεύτερο ημίχρονο πέτυχαν τρία τέρματα! Αρχικά ο Πολέτο μείωσε σε 3-2 στο 51′, στη συνέχεια ο Κοντοές ισοφάρισε σε 3-3 στο 58′ και ο Μαρκολίνο στο 87′, πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του γκολ και διαμόρφωσε το τελικό 4-3 για τον – αήττητο στο πρωτάθλημα – Απόλλωνα Λάρισας!