Πέρασε από την Καλαμαριά ο Αιγινιακός

23/02/2015 • 20:29
Ο Αιγινιακός επικράτησε 1-0 του Απόλλωνα στην Καλαμαριά για τη 18η αγωνιστική του βόρειου ομίλου της Football League, επέστρεψε στις νίκες και ξέφυγε από τις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν καλύτερα στο παιχνίδι και στο 20' θα μπορούσαν να είχαν πάρει κεφάλι στο σκορ, όμως ο Φιγκερόα νικήθηκε από τον Τόλιο και οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια ισόπαλες χωρίς σκορ.

Στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 72' τα πράγματα δυσκόλεψαν αρκετά για την ομάδα του Διλμπέρη καθώς ο Καράμπελας είδε την κόκκινη κάρτα και άφησε τον Απόλλωνα με δέκα παίκτες.

Οι φιλοξενούμενοι όπως ήταν φυσικό προσπάθησαν να εκμεταλλευτούν το αριθμητικό πλεονέκτημα και τα κατάφεραν, αφού τρία λεπτά πριν τη συμπλήρωση της κανονικής διάρκειας έφτασαν στο γκολ με τον Γουέλκαμ.

Ο ποδοσφαιριστής του Αιγινιακού ύστερα από παράλληλη σέντρα του Γιαζιτζόγλου από αριστερά, με προβολή έστειλε
τη μπάλα στα δίχτυα της εστίας του Απόλλωνα και χάρισε στην ομάδα τρεις πολύτιμους βαθμούς εν όψει της συνέχειας.

Με αυτή τη νίκη ο Αιγινιακός ανέβηκε στην 6η θέση της βαθμολογίας με 22 βαθμούς, ενώ ο Απόλλων Καλαμαριάς είναι πέντε θέσεις πιο κάτω με 15.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Απόλλων 1926 (Π. Διλμπέρης): Παπαδόπουλος, Χατζηλιάδης, Κατσιαρός, Βαγγελόπουλος, Δήμου, Ακασού (64' Παναγιωτούδης), Καράμπελας, Νατσιόπουλος, Φιγκερόα (54' Ευσταθίου), Τσούτσης (Παπαδόπουλος), Αναστασίου.

Αιγινιακός (Σ. Διαμαντόπουλος): Τόλιος, Αραμπατζής, Γιαζιτζόγλου, Λιόλιος, Μπάρος, Ρίκκα (90' Κ. Αχαλινόπουλος), Φαμπίνιο, Πέντα, Ντιντάκ, Γουέλκαμ, Καζάκης (70' Κυνηγόπουλος).
22/09/2018 • 08:08

19/09/2018 • 10:52