Νίκη τετράδας για την Καλλιθέα

15/02/2014 • 17:42
Η Καλλιθέα μετά από πέντε παιχνίδια χωρίς νίκη, επέστρεψε στα θετικά αποτελέσματα, καθώς επικράτησε 1-0 της Επισκοπής για την 20η αγωνιστική του Νότιου ομίλου της Football League.

Η ομάδα του Σίνισα Γκόγκιτς, χωρίς να δημιουργήσει κάποια κλασική ευκαιρία, ευτύχησε να ανοίξει το σκορ με τον Ρόχα στο 26ο λεπτό. Η Επισκοπή είχε την ευκαιρία να μπει ξανά στο παιχνίδι, όμως ο Γιακουμάκης δεν κατάφερε να νικήσει τον Λυμπερόπουλο από το σημείο του πέναλτι.

Με αυτή τη νίκη η Καλλιθέα ανέβηκε στην τέταρτη θέση της βαθμολογίας, σε ισοβαθμία με την Επισκοπή  και τον Παναιγιάλειο, ο οποίος βέβαια έχει ένα παιχνίδι λιγότερο.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Επισκοπή (Κ. Ανυφαντάκης): Καλογεράκης, Μανουσάκης, Λιονάκης, Βουρβαχάκης, Σπαθάρας, Φραντζεσκάκης, Δελήμπασης, Γκονζάλες, Μπρατσιάνι, Γιακουμάκης, Δρακάκης.

Καλλιθέα (Σ. Γκόγκιτς): Λυμπερόπουλος, Μουσταφίδης, Καλαμιώτης, Μπριλάκης, Ποζίδης, Ρουσάκης, Κατσικογιάννης, Πούλγκα, Μιχαλόπουλος, Ρόχας, Χαϊκάλης.
20/09/2019 • 10:51

Τακτική με έμφαση τις επιθέσεις σε Κάλιαρι, Κόρτραϊκ. Προβάδισμα για Ναντ και Σάλκε

H Τζουργκάρντεν δεν θέλει να χάσει τη μεγάλη ευκαιρία στο Σούντσβαλ. Ματς με ευκαιρίες στο γκολ για όλους περιμένουμε στη Σαρδηνία, την Ολλανδία και το Βέλγιο. Στις λεπτομέρειες διακρίνεται το πλεονέκτημα της Ναντ στο Στρασβούργο