Είχε Πάτο, πήρε το «διπλό»

09/03/2014 • 21:22
Νικηφόρα συνέχισε την πορεία της στον Νότιο όμιλο της Φούτμπολ Λιγκ η Παναχαϊκή που επικράτησε 2-1 της Επισκοπής στην Κρήτη. Και τα δύο γκολ της ομάδας της Πάτρας σημείωσε ο Πάτο στο δεύτερο ημίχρονο, ενώ για τους γηπεδούχους μείωσε ο Γιακουμάκης στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Οι Αχαιοί πήραν το προβάδισμα στο 54' με τον Πάτο να τελειώνει ιδανικά μία αντεπίθεση, ενώ με τον ίδιο τρόπο ο ίδιος παίκτης στο 78' διπλασίασε τα τέρματα των φιλοξενούμενων. Στο ντεμπούτο του Ηλία Φυντάνη... για φέτος στον πάγκο της η Παναχαϊκή πήρε το «τρίποντο» και μείωσε στους 5 βαθμούς τη διαφορά της από τα πλέι οφ και τον Παναιγιάλειο που αγωνίζεται, ωστόσο, την Κυριακή.

Επισκοπή (Κώστας Ανυφαντάκης): Καλογεράκης, Mανουσάκης (59' Γιακουμάκης), Βουρβαχάκης, Σπαθαράς, Βιδάλης, Σεληνιωτάκης, Σουμπασάκης (90' Κονονένκο) Δελήμπασης, Γκονζάλες, Μπρατσιάνι, Δρακάκης (85' Τριχάκης)

Παναχαϊκή (Ηλίας Φυντάνης): Παπαδόπουλος, Βαγγελόπουλος, Κωστόπουλος, Χιντζίδης, Μπαλού, Φούφουλας, Πάτο (90'+1' Αποστολόπουλος), Ντα Κόστα (82' Βασιλαντωνόπουλος), Xούσα, Βιγιαφάνε, Κοντογουλίδης
20/09/2019 • 10:51

Τακτική με έμφαση τις επιθέσεις σε Κάλιαρι, Κόρτραϊκ. Προβάδισμα για Ναντ και Σάλκε

H Τζουργκάρντεν δεν θέλει να χάσει τη μεγάλη ευκαιρία στο Σούντσβαλ. Ματς με ευκαιρίες στο γκολ για όλους περιμένουμε στη Σαρδηνία, την Ολλανδία και το Βέλγιο. Στις λεπτομέρειες διακρίνεται το πλεονέκτημα της Ναντ στο Στρασβούργο