Έσπασε το ρόδι ο Φωκικός!

12/12/2014 • 18:42

Ο Φωκικός πέτυχε την πρώτη του νίκη στο φετινό πρωτάθλημα καθώς επικράτησε 2-0 του Αγροτικού Αστέρα για την όγδοη αγωνιστική του Βορείου ομίλου της Football League.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι αλλά η συνέχεια ανήκε στην ομάδα του Γιάννη Λύτρα, η οποία με αυτό το τρίποντο πήρε βαθιά βαθμολογική ανάσα.

Το σκορ άνοιξε στο 30ο λεπτό ο Σαίν ενώ το τελικό 2-0 διαμόρφωσε στο 42ο λεπτό ο Γεωργουσόπουλος.

Φωκικός (Γιάννης Λύτρας): Τσεκρέζι, Μουστάκης, Καντούτσης, Παπαδόπουλος, Σαΐν, Σκαρίμπας (94' Δημητρίου), Γκατσέσα, Καλλέργης (89' Καρυπιάδης), Γεωργουσόπουλος (80' Ντάμπος), Ευαγγελιδάκης, Ρεβυθόπουλος

Αγροτικός  Αστέρας (Περικλής Αμανατίδης): Βοσνιάδης, Σκλιοπίδης, Καραντασιάδης, Κώτσιας (56' Κρυστάλλης), Τριανταφυλλίδης, Γεωργιάδης, Σαμουηλίδης, Καρακατσάνης, Μίλιτς, Πέεφ (83' Βελλίνης), Καθάριος (69' Αθανασιάδης).

Διαιτητής: Φώτης (Εύβοιας)

Βοηθοί: Σιδέρης, Μεϊντανάς (Αχαΐας)

23/10/2019 • 08:00

Απειλούν οι "κοιμισμένοι γίγαντες" σε Λισαβόνα, Άμστερνταμ και Χάντερσφιλντ

Καλά παιχνίδια περιμένουμε σε Άμστερνταμ, Μιλάνο και Λισαβόνα με μικρό αβαντάζ των γηπεδούχων αλλά τις Τσέλσι και Λιόν να "χτυπήσουν" στις όποιες ατέλειες των αντιπάλων τους. Παραγωγικά περιμένουμε και τα τρία ματς της Αγγλικής League One