“Περίπατος” των πρωταθλητών στην Οκλαχόμα (photo)

Οι Γκόλντεν Στέιτ Ουόριορς νίκησαν 110-88 τους Οκλαχόμα Σίτι Θάντερ, εκτός έδρας και έφτασαν τις 47 νίκες σε 68 ματς στην κανονική περίοδο του ΝΒΑ (47-21). Αυτή ήταν η 28η εφετινή ήττα της “αστραπής” σε σύνολο 70 αναμετρήσεων (42-28).

Οι Γκόλντεν Στέιτ Ουόριορς νίκησαν 110-88 τους Οκλαχόμα Σίτι Θάντερ, εκτός έδρας και έφτασαν τις 47 νίκες σε 68 ματς στην κανονική περίοδο του ΝΒΑ (47-21). Αυτή ήταν η 28η εφετινή ήττα της “αστραπής” σε σύνολο 70 αναμετρήσεων (42-28). Κορυφαίος για τους νικητές ήταν ο Στεφ Κάρι, ο οποίος σημείωσε 33 πόντους σε 33,06 λεπτά συμμετοχής. Ο Κλέι Τόμπσον τον ακολούθησε στο σκοράρισμα με 23 πόντους, ενώ ο Ντε Μάρκους Κάζινς σημείωσε δώδεκα πόντους.

Από την άλλη πλευρά, ο Πολ Τζορτζ σημείωσε double double με 29 πόντους και 13 ριμπάουντ σε 37,46 λεπτά συμμετοχής. Ο Ντένις Σρέντερ είχε 15 πόντους για τους γηπεδούχους και ο Τζέραμι Γκραντ σταμάτησε στους έντεκα πόντους. Σε “ρηχά νερά” ο Ράσελ Ουέστμπρουκ, ο οποίος τελείωσε την αναμέτρηση με επτά πόντους σε 31,56 λεπτά συμμετοχής.

Οι πόντοι:

Θάντερ: Τζορτζ 29, Γκραντ 11, Άνταμς 9, Φέργκουσον 2, Ουέστμπρουκ 7, Σρέντερ 15, Μόρις 8, Νόελ 3, Ναντέρ 3, Μπάρτον 1

Ουόριορς: Ιγκουοντάλα 2, Γκριν 9, Κάζινς 12, Τόμπσον 23, Κάρι 33, Λούνεί 4, Μακ Κίνι 7, Λίβινγκστον 6, Κουκ 8, Γερέμπκο 2, Μπελ 2, Έβανς 2