Ανέβηκε τρίτη η Ζάκυνθος

28/01/2015 • 17:13

Η Ζάκυνθος επικράτησε με 2-1 της Λάρισας εντός έδρας σε εξ' αναβολής παιχνίδι για την 12η αγωνιστική του Βορείου Ομίλου της Football League και ανέβηκε στην τρίτη θέση της βαθμολογίας.

Η ομάδα του Ντάνι Ακίνο έφτασε τους 24 πόντους, τρεις λιγότερους από τη δεύτερη Λαμία και εννέα από τον πρωτοπόρο Ηρακλή, ενώ η Λάρισα έμεινε τέταρτη με 22 πόντους.

Το ματς διεξήχθη σε πολύ κακό αγωνιστικό χώρο, με τους γηπεδούχους να ανοίγουν το σκορ στο 19' χάρη σε γκολ του Βαρέλα.

Στο 36' ο διαιτητής Κοσικίδης καταλόγισε πέναλτι υπέρ των γηπεδούχων, προκαλώντας τις έντονες διαμαρτυρίες των ανθρώπων της Λάρισας. Μάλιστα, ο ρέφερι μαζί με τους βοηθούς του αποχώρησαν για λίγα λεπτά στα αποδυτήρια, με τον Οικονόμου τελικά στο 44ο λεπτό να ευστοχεί από τα έντεκα βήματα διαμορφώνοντας το 2-0.

Ο Δεληζήσης με κεφαλιά μείωσε στο 58' για τη Λάρισα, που όμως δεν κατάφερε να πετύχει το γκολ της ισοφάρισης στη συνέχεια.

ΖΑΚΥΝΘΟΣ: Ξενοδόχοφ, Οικονόμου (53' Πέττας), Ουνγιαλιδης, Καλλιβωκάς, Βαρέλα (24' Πιτταράς), Ευθυμιάδης, Αποστόλου, Μπλέτσας, Κρισμάρεβιτς, Χατζησάββας (69' Κυριακίδης), Τσόπελας.
ΛΑΡΙΣΑ: Αποστολίδης, Μουλόπουλος, Κοντοδήμος (28' Κουρτεσιώτης), Καρακατσάνος, Δεληζήσης, Νεμπεγλέρας, Μελισσάς (46' Πινδώνης), Μούτσα (66' Μπόγιοβιτς), Σουάνης, Γιάντσης, Ελιομάρ.

23/07/2019 • 08:39

Ματς έντονων προκλήσεων σε Τσεχία, Ολλανδία και το Λιγκ καπ Σκωτίας

Δύσκολο το ξεκίνημα του Ολυμπιακού στα προκριματικά του Τσάμπιονς λιγκ και σε μια έδρα έντονης πίεσης για κάθε φιλοξενούμενο. Καλά παιχνίδια περιμένουμε, νωρίς στην Σαϊτάμα ανάμεσα σε Μπαρτσελόνα και Τσέλσι και πιο αργά στο Αϊντχόφεν