Νίκησε και ελπίζει

12/05/2013 • 19:56

Σημαντική νίκη πήρε ο Βύζας Μεγάρων καθώς επικράτησε του Φωκικού με 1-0 και έτσι μείωσε τη διαφορά από τον Θρασύβουλο στον ένα βαθμό έχοντας όμως ένα παιχνίδι λιγότερο.

Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης σημείωσε ο Πουρής στο 82ο λεπτό της αναμέτρησης ενώ στο τέλος του αγώνα η ομάδα του Βύζαντα αγωνίστηκε με δέκα παίκτες καθώς στο 94ο λεπτό της αναμέτρησης ο Μπιτσάκος αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΒΥΖΑΣ ΜΕΓΑΡΩΝ (Μίλτος Γκόφας): Πουρής, Γκεμίσης, Λιόλιος, Πούρνος (51' Κρολ), Γρομητσάρης, Νικολόπουλος, Π. Βλάχος, Θ. Βλάχος, Γκεμίσης, Μπιτσάκος, Σπαγής (76' Δημητρίου).

ΦΩΚΙΚΟΣ ΑΜΦΙΣΣΑΣ (Πέτρος Δημητρίου):Γεωργίου, Χαλούλος, Παπαζούδης, Νάστος, Μαρτίνος, Σκαρίμπας, Σουλελές (90' Σορώκος), Θέος (65' Ευσταθίου), Γουόρνετεν, Λίτσος, Μπουλούλης (83' Γεωργουσόπουλος)

22/08/2019 • 07:17

Πτήσεις "δικεφάλων" προς τους ομίλους. Ματς για γκολ σε Βαρσοβία, Τορίνο κι Αϊντχόφεν

Ως φαβορί θα παίξει ο ΠΑΟΚ στην Μπρατισλάβα. Πιο δύσκολο το ματς της ΑΕΚ με την Τραμπζονσπόρ στο άδειο από θεατές Ολυμπιακό στάδιο. Προοπτική παραγωγικότητας λόγω των ικανοτήτων των φιλοξενούμενων υπάρχει στην Αρμενία, στην Λιθουανία, στην Βαρσοβία και στο Τορίνο