Χωρίς νικητή το φιλικό ΠΑΣ Γιάννινα – Λαμία

Ισόπαλη 2-2 έληξε η φιλική αναμέτρηση του ΠΑΣ Γιάννινα με την Λαμία που διεξήχθη στο Καρπενήσι όπου πραγματοποιούν την προετοιμασία τους οι δύο ομάδες.
0
Ηλίας Βλάχος
20/07/2018 • 19:49
Ισόπαλο το φιλικό 2-2

Για την Λαμία του Μπάμπη Τεννέ ήταν η πρώτη φιλική αναμέτρηση ενώ ο ΠΑΣ Γιάννινα ερχόταν από την φιλική νίκη με 1-0 απέναντι στην ΑΕΛ.

Η Λαμία πήρε το προβάδισμα στο 14ο λεπτό με σκόρερ τον Βασιλαντωνόπουλο με διαγώνιο σουτ μετά από ασίστ του Δημούτσου. Η Λαμία θα μπορούσε άμεσα να κάνει το 2-0 αλλά ο Μπούντνικ κατάφερε να αστοχήσει σε κενή εστία μετά από ασίστ του Βασιλαντωνόπουλου.

Στο δεύτερο ημίχρονο άρχισαν οι αλλαγές και ο ΠΑΣ βρήκε τρόπο να ισοφαρίσει με τον Βιντάλ στο 51ο λεπτό του παιχνιδιού. Ο Κόντε απείλησε δις στο 52ο και το 55ο λεπτό αλλά και τις δύο φορές δεν κατάφερε να σκοράρει! Ο επιθετικός του ΠΑΣ τα κατάφερε με την τρίτη προσπάθειά του στο 67ο λεπτό μετά από ασίστ του Λίλα!

Η κούραση άρχισε να κάνει την εμφάνισή της και στις δύο ομάδες. Οι παίκτες της Λαμίας κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο τελικό 2-2 με σκόρερ τον Ασίγκμπα από στατική φάση!

ΛΑΜΙΑ (Μπάμπης Τεννές) : Μελίσσας (46’ Σαράνοβ), Αντέτζο (83’ Βάντερσον), Βασιλαντωνόπουλος, Ασίγκμπα, Αναστασιάδης (46’ Πλιάτσικας), Βάντερσον (46’ Παπαργυρίου), Μπουλούλης (68’ Τζανουλίνος), Δημούτσος (46’ Μπλάζιτς), Καραγκούνης (46’ Επστάιν), Τσούκαλος (72’ Κωστίκας), Μπούτνικ (79’ Λαμπρόπουλος)

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Γιάννης Πετράκης) : Περιστερίδης, Σκόνδρας, Γώγος, Μπουκουβάλας, Κακουμπά, Ντόλοβατς, Κάστρο, Νικολιάς, Λιάσος, Γιάκος, Λουκίνας. Στο δεύτερο αγωνίστηκαν και οι Βελλίδης, Μιχαήλ, Τζημόπουλος, Αποστολόπουλος, Τσικάρσκι, Βιδάλ, Κούζικ, Σιόντης, Λίλα, Κόντε, Ξύδας

ΠΑΣ Γιάννινα - Λεβαδειακός

Κυριακή 25 Νοεμβρίου, 17:15

Live
19/11/2018 • 08:08

Το κίνητρο απέναντι στο ποδοσφαιρικό γόητρο

Το παιχνίδι της Γερμανίας με την Ολλανδία έχει ενδιαφέρον μόνον για τους φιλοξενούμενους. Φαβορί είναι η Νορβηγία στην Λευκωσία όμως η Κύπρος στα τελευταία της παιχνίδια κάνει ότι μπορεί να φανεί ανταγωνιστική.

14/11/2018 • 10:51