Σπουδαία Ολλανδία στο Γκέλζενκιρχεν

Μέσα σε έξι λεπτά στο φινάλε, η Ολλανδία ισοφάρισε τη Γερμανία σε 2-2 στη "Φέλτινς Αρένα" και κατέκτησε την πρωτιά στον 1ο όμιλο της League A του Nations League.
19/11/2018 • 23:47
Από το Γερμανία-Ολλανδία
  • shares
Μέσα σε έξι λεπτά στο φινάλε, η Ολλανδία ισοφάρισε τη Γερμανία σε 2-2 στη "Φέλτινς Αρένα" και κατέκτησε την πρωτιά στον 1ο όμιλο της League A του Nations League.

Tα "πάντσερ", προηγήθηκαν με μακρινά σουτ των Βέρνερ (9') και Σανέ (20'), κάνοντας ένα σπουδαίο πρώτο ημίχρονο, χωρίς μάλιστα να έχουν βαθμολογικό όφελος. 

Η εικόνα του ματς άλλαξε εντελώς μέσα σε μερικά λεπτά, όταν ο Πρόμες με σουτ από το ημικύκλιο μείωσε σε 2-1 στο 85' και με "κεραυνό" από το ύψος της μικρής περιοχής, ο Φαν Ντάικ έγραψε το τελικό 2-2, που δίνει το δικαίωμα στην Ολλανδία να προχωρήσει στα πλέι οφ για την κατάκτηση της πρώτης θέσης στη League A.

Tα αποτελέσματα:

LEAGUE A

 Α΄ ΟΜΙΛΟΣ

Γερμανία-Ολλανδία      2-2

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Ολλανδία         4    8-4  7
Γαλλία           4    4-4  7
Γερμανία         4    3-7  2

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ

Ελβετία-Βέλγιο         5-2

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Ελβετία          4   14-5  9
Βέλγιο           4    9-6  9
Ισλανδία         4    1-13 0

Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ

Πορτογαλία-Πολωνία    20/11

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Πορτογαλία       3    4-2  7
Ιταλία           4    2-2  5
Πολωνία          3    3-5  1

Δ΄ ΟΜΙΛΟΣ

Αγγλία-Κροατία         2-1

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Αγγλία           4    6-5  7
Ισπανία          4   12-6  6
Κροατία          4    4-10 4

LEAGUE B

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ

Τσεχία-Σλοβακία        1-0

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Ουκρανία         4    5-4  9
Τσεχία           4    4-4  6
Σλοβακία         4    5-5  3

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ

Σουηδία-Ρωσία         20/11

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Ρωσία            3    4-1  7
Σουηδία          3    3-3  4
Τουρκία          4    4-7  3

Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ

Β.Ιρλανδία-Αυστρία     1-2

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Βοσνία           4    5-1 10
Αυστρία          4    3-2  7
Βόρεια Ιρλανδία  4    2-7  0

Δ΄ ΟΜΙΛΟΣ

Δανία-Ιρλανδία         0-0

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Δανία            4    4-1  8
Ουαλία           4    6-5  6
Ιρλανδία         4    1-5  2

LEAGUE C

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ

Σκωτία-Ισραήλ         20/11

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Ισραήλ           3    4-2  6
Σκωτία           3    7-2  6
Αλβανία          4    1-8  3

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ

Ουγγαρία-Φινλανδία     2-0
ΕΛΛΑΔΑ-Εσθονία         0-1

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Φινλανδία        6    5-3 12
Ουγγαρία         6    9-6 10
Ελλάδα           6    4-5  9
Εσθονία          6    4-8  4

Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ

Κύπρος-Νορβηγία        0-2
Βουλγαρία-Σλοβενία     1-1

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Νορβηγία         6    7-2  13
Βουλγαρία        6    7-5  11
Κύπρος           6    5-9   5
Σλοβενία         6    5-8   3

Δ΄ ΟΜΙΛΟΣ

Σερβία-Λιθουανία      20/11
Μαυροβούνιο-Ρουμανία  20/11

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Σερβία           5    7-3  11
Ρουμανία         5    7-3   9
Μαυροβούνιο      5    7-5   7
Λιθουανία        5    2-12  0

LEAGUE D

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ

Γεωργία-Καζακστάν   2-1 
Ανδόρα-Λετονία      0-0   

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Γεωργία          6   12-2  16
Καζακστάν        6    8-7   6
Λετονία          6    2-6   4
Ανδόρα           6    2-9   4

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ

Σαν Μαρίνο-Λευκορωσία   0-2
Μολδαβία-Λουξεμβούργο   1-1

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Λευκορωσία       6   10-0 14
Λουξεμβούργο     6   10-4 10
Μολδαβία         6    4-5  9
Σαν Μαρίνο       6    0-15 0

Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ

Μάλτα-Νησιά Φερόε     20/11
Κόσοβο-Αζερμπαϊτζάν   20/11

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Κόσοβο           5   11-2  11
Αζερμπαϊτζάν     5    7-2   9
Νησιά Φαρόε      5    4-9   4
Μάλτα            5    4-13  2

Δ΄ ΟΜΙΛΟΣ

ΠΓΔΜ-Γιβραλτάρ         4-0
Λιχτενστάιν-Αρμενία    2-2
 
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Π.Γ.Δ.Μ.         6   14-5 15 
Αρμενία          6   14-8 10 
Γιβραλτάρ        6   5-15  6
Λιχτενστάιν      6   7-12  4 

Γράψτε το σχόλιο σας...
14/12/2018 • 07:54
12/12/2018 • 11:51