Τρία λεπτά χρειάστηκε ο Σικ!

Η έκπληξη των Τσέχων πριν το ματς με την Σλοβακία ήταν ότι ο επιθετικός της Ρόμα, Σικ έμεινε στον πάγκο! Κάποια στιγμή μπήκε στο γήπεδο και του πήρε τρία λεπτά να δώσει τη νίκη στους Τσέχους με 2-1 μέσα στην Σλοβακία!
13/10/2018 • 18:03
Γκολ νίκης από τον Σικ

Στην πρεμιέρα του κόουτς Γιάροσλαβ Σιλχάβι οι Τσέχοι πήραν μια σπουδαία νίκη που δίνει ακόμη μεγαλύτερο ενδιαφέρον στην μάχη που ακολουθεί στην Ουκρανία καθώς εκεί θα κριθεί η πρώτη θέση του πρώτου ομίλου της δεύτερης κατηγορίας του Nations League!

Οι Τσέχοι πήραν το προβάδισμα με γκολ του Κρμέντσικ στο 52ο λεπτό! Η ισοφάριση ήρθε από τον Μάρεκ Χάμζικ δέκα λεπτά αργότερα! Ο Σικ μπήκε στο γήπεδο στο 73ο λεπτό του αγώνα και τρία λεπτά αργότερα πέτυχε το γκολ που έκανε την διαφορά!

ΣΛΟΒΑΚΙΑ (Γιάν Κόζακ) : Ντουμπράβκα - Πεκάρικ (Σάμπο), Σκρίνιαρ, Σκρτελ, Χούμποτσαν (Χάντσκο) - Λομπότκα, Χάμζικ - Κούτσκα (Βάις), Ντούντα, Μακ - Νέμετς

ΤΣΕΧΙΑ (Γιάροσλαβ Σιλχάβι) : Βάτσλικ - Καντεράμπεκ (Νόβακ), Τσέλουστκα, Μπράμπετς, Γκέμπρε Σελασιέ - Σούτσεκ, Πάβελκα - Βύντρα (Γιάνκτο), Ντότσκαλ, Ζμρχαλ - Κρμέντσικ (Σικ)

15/12/2018 • 08:16

Ακλόνητα φαβορί απέναντι σε ικανά αουτσάϊντερ, Γιουβέντους, "Σίτι" και Ίντερ

Ξεκάθαρο το προβάδισμα της Γιουβέντους, της Ρεάλ Μαδρίτης και της Μάντσεστερ Σιτι απέναντι σε ομάδες που θα παίξουν επιθετικά! Πολύ πιο αμφίρροπα τα παιχνίδια στο Χόφενχαϊμ, στην Τρίπολη και στο Αλκμάαρ

15/12/2018 • 11:51