Νίκησε η Σίτι με ανατροπή! (photo)

Η Μάντσεστερ Σίτι επικράτησε με 3-2 της Μπάγερν και αποχαιρέτησε με νίκη το Μαϊάμι και το 6ο International Champions Cup.
29/07/2018 • 04:10
Μάντσεστερ Σίτι-Μπάγερν Μονάχου

Η ομάδα του Γουαρδιόλα, αν και μπήκε δυνατά στο ματς και είχε δοκάρι με τον Νμετσά στο 13’, βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-0 στο 20λεπτο με τα γκολ των Σαμπανί και Ρόμπεν, αλλά πήγε στα αποδυτήρια με σκορ 2-1 και το γκολ του Μπερνάρντο Σίλβα στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου.

Ο Νμετσά ισοφάρισε 2-2 στο 51΄μετά την ασταθή απόκρουση του Ούλραϊχ στο σουτ του Φόντεν και ο Μπερνάρντο Σίλβα (αλλαγή στο ματς αντί του τραυματία Μαχρέζ από το 28') ολοκλήρωσε την ανατροπή στο 70’ για το τελικό 2-3 των «πολιτών», σε ματς με πολύ καλό ρυθμό και πολλές ευκαιρίες.

Η Μπάγερν ολοκλήρωσε την αμερικανική περιοδεία με 2 ήττες και μια νίκη απέναντι στην Παρί με 3-1 στο Κλάνγκεφουρτ.

Μπάγερν: Ούλραϊχ, Ρίτσαρντς, Αλάμπα, Μάϊερ, Ραφίνια, Ρόμπεν, Ριμπερί, Βίλ, Σαμπανί, Κομάν, Βάγκνερ
Αλλαγές: Ζίρκζι, Ζίλα, Γκνάμπρι, Γιόχανσον

Μάντσεστερ Σίτι: Μπράβο, Ζιντσένκο, Γκαρθία, Γκραντ, Λαπόρτ, Λουίζ, Φόντεν, Μπόλτον, Μαχρέζ, Ντίαζ, Νμετσά
Αλλαγές: Χάρισον, Γκόμες, Γκαρ, Μπερνάμπ, Μπερνάρντο Σίλβα

20/11/2018 • 08:08

Ξεκαθάρισμα με γκολ στο κύπελλο Αγγλίας (video)

Σε αυτή τη φάση οι επαναληπτικοί αγώνες του κύπελλου Αγγλίας κρίνονται ως πιο παραγωγικοί. Ιδανικές συνθήκες για πολλά γκολ υπάρχουν στα ματς του Λιγκ Καπ Βόρειας Ιρλανδίας και στο Νταντί.

14/11/2018 • 10:51