''Περίπατος'' της Ουρουγουάης κόντρα στο Μεξικό (video)

Σε φιλική αναμέτρηση που έγινε στο Χιούστον των ΗΠΑ η καταγιστική Ουρουγουάη νίκησε 4-1 το Μεξικό. Δύο γκολ πέτυχε ο Σουάρες, τα άλλα δύο Χιμένες και Περέϊρο. Εκτός αποστολής ήταν ο Καβάνι για την Ουρουγουάη.
Σπύρος Δημολίτσας
08/09/2018 • 10:25
Δύο γκολ για τον Σουάρες

Ο κεντρικός αμυντικός της Ατλέτικο Μαδρίτης Χοσέ Μαρία Χιμένες άνοιξε το σκορ στο 21ο λεπτό με τον Μεξικανό Ραούλ Χιμένεθ να ισοφαρίζει τέσσερα λεπτά αργότερα. ''Σκυτάλη'' πήρε ο επιθετικός της Μπαρτσελόνα Λουίς Σουάρες που με δύο γκολ στο 32΄και στο 40 με πέναλτι ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-1, για να γράψει ο άσος της PSV Γκαστόν Περέϊρο με την συμπλήρωση μιας ώρας στον αγώνα το 4-1. Στο 75ο ο Ραούλ Χιμένεθ έχασε πέναλτι χάνοντας την ευκαιρία να δώσει νέο ενδιαφέρον στο φινάλε του αγώνα.
Με απουσίες παρατάχθηκε το Μεξικό καθώς απουσίαζαν ''Τσιτσαρίτο'', Βέλα και Γκουαρδάδο.

Στα επόμενα φιλικά η Ουρουγουάη αντιμετωπίζει τη Νότιο Κορέα και το Μεξικό τις ΗΠΑ στις 12 του μηνός.

16/11/2018 • 08:00

Δυνατά παιχνίδια σε Ρόττερνταμ και Λας Πάλμας

Η Ολλανδία υποδέχεται τη Γαλλία στο Ρότερνταμ. Το κίνητρο είναι για τους "Οράνιε" όμως οι πρωταθλητές κόσμου δεν πρόκειται να παίξουν αδιάφορα. Αμφίρροπες αναμετρήσεις περιμένουμε στο Λουβεν και το Λας Πάλμας

14/11/2018 • 10:51