Ισοπαλία ο Λιβάια, ήττα ο Χουλτ

06/09/2018 • 23:48
Πορτογαλία-Κροατία
Με τον Μάρκο Λιβάια στη σύνθεσή της, η Κροατία "φρέναρε" την Πρωταθλήτρια Ευρώπης Πορτογαλία σε φιλικό ματς, την ίδια ώρα που ο Νίκλας Χουλτ, δεν μπόρεσε να βοηθήσει τη Σουηδία να αποφύγει την ήττα από την Αυστρία.

Ο Πέρισιτς άνοιξε το σκορ στο 18', στο ματς που έγινε στο στάδιο "Αλγκάρβε", με τον Πέπε να διαμορφώνει το τελικό στο 32'. Ο Λιβάια ξεκίνησε βασικός και αντικαταστάθηκε στο 57ο λεπτό ενώ για την ομάδα του Φερνάντο Σάντος, δεν αγωνίστηκε ο Κριστιάνο Ρονάλντο.

Σε όλο το 90λεπτο έπαιξε ο Χουλτ στην "Τζενεράλι Αρένα" της Βιέννης, με την Αυστρία πάντως να είναι καλύτερη και να παίρνει τη νίκη με 2-0 χάρη στα γκολ των Χελάντερ (11' αυτ.) και Αλάμπα (64'). Από τον πάγκο παρακολούθησε το ματς ο Μάρκους Μπεργκ.

Σε άλλο φιλικό ματς που έγινε στη "Γιόχαν Κρόιφ Αρένα", η Ολλανδία με δύο γκολ του Ντεπάι (60', 83') επικράτησε 2-1 του Περού (Ακίνο (13').

ΑΕΚ - Απόλλων Σμύρνης

Σάββατο 23 Φεβρουαρίου, 19:30

Live
19/02/2019 • 07:04

Τακτική κι ενέργεια στα ματς του Τσάμπιονς Λιγκ. Πάθος για γκολ σε Ινβερνές, Σάντερλαντ (video)

Οι λεπτομέρειες μέσα από τις ικανότητες και τις όποιες αδυναμίες αναμένεται να έχουν αξία και στα δύο αποψινά ματς του Τσάμπιονς Λιγκ σε Λίβερπουλ και Λιόν. Ανταγωνιστικές αναμετρήσεις περιμένουμε στο Σάντερλαντ, το Ινβερνές αλλά και το Πόρτμουθ