Με σούπερ Μίτροβιτς 5αρα η Σερβία

Σε καταπληκτική μέρα βρέθηκε ο Αλεξάνταρ Μιτροβιτς σημειώνοντας 3 γκολ και δίνοντας μια ασίστ σε φιλικό αγώνα που έγινε στο Γκρατς της Αυστρίας ανάμεσα σε Σερβία και Βολιβία. Για 20 λεπτά έπαιξε ως αλλαγή ο Πρίγιοβιτς.
Σπύρος Δημολίτσας
09/06/2018 • 21:40
Πανηγυρίζει ο Μίτροβιτς το χατ τρικ του
Ο ποδοσφαιριστής της Νιουκάστλ (δανεικός στην Φούλαμ) Αλεξάνταρ Μίτροβιτς έδωσε το προβάδισμα στους Σέρβους με το καλημέρα στην αναμέτρηση καθώς μόλις στο 4ο λεπτό νίκησε τον Βισκάρα.15 λεπτά αργότερα, ο μεσοεπιθετικός της Τορίνο, Άντεμ Λιάϊτς έγραψε το 2-0 για την ομάδα του Κριστάϊτς.Καταιγιστική η Σερβία ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0 καθώς στο 23ο λεπτό πάλι ο Μίτροβιτς από ασίστ του Λιάϊτς βρήκε δίχτυα. Στο 42ο λεπτό ήταν η σειρά του 34χρονου Μπράνισλαβ Ιβάνοβιτς να χριστεί σκόρερ για το 4-0.
Η Βολιβία μείωσε με τον Κάμπος στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου (48ο) δίνοντας νέο ενδιαφέρον στο παιχνίδ,ι όμως η Σερβία παρόλο ότι χαλάρωσε και έριξε ρυθμούς πέτυχε και 5ο γκολ διαμορφώνοντας το τελικό σκορ και πάλι με τον Μίτροβιτς στο 68ο.

Για 20 λεπτά αγωνίστηκε ο ποδοσφαιριστής του ΠΑΟΚ Αλεξάνταρ Πρίγιοβιτς, πέρασε αλλαγή στη θέση του μεγάλου πρωταγωνιστή Μίτροβιτς, ενώ για ένα ημίχρονο έπαιξε ο πρώην μέσος του Ολυμπιακού και νυν της Κρίσταλ Πάλας, Λούκα Μιλιβόγεβιτς

Η Σερβία βρίσκετι στο παγκόσμιο κύπελλο σε όμιλο με Βραζιλία, Ελβετία και Κόστα Ρίκα.
Πρεμιέρα κάνει στις 17 Ιουνίου απέναντι στην Κόστα Ρίκα.
16/11/2018 • 08:00

Δυνατά παιχνίδια σε Ρόττερνταμ και Λας Πάλμας

Η Ολλανδία υποδέχεται τη Γαλλία στο Ρότερνταμ. Το κίνητρο είναι για τους "Οράνιε" όμως οι πρωταθλητές κόσμου δεν πρόκειται να παίξουν αδιάφορα. Αμφίρροπες αναμετρήσεις περιμένουμε στο Λουβεν και το Λας Πάλμας

14/11/2018 • 10:51