Φιλική «τεσσάρα» με Πάρντο

Ο Φελίπε Πάρντο άνοιξε το σκορ στο εκτός έδρας 4-0 της Κολομβίας επί της Κίνας.
14/11/2017 • 17:00
Πάρντο, Κολομβία
Ο Φελίπε Πάρντο άνοιξε το σκορ στο εκτός έδρας 4-0 της Κολομβίας επί της Κίνας. Ο άσος του Ολυμπιακού σκόραρε μόλις στο 6' της φιλικής αναμέτρησης που έγινε στην Τσόνγκκινγκ.

Δημιουργός του γκολ του Πάρντο ήταν ο Μπάκα, ο οποίος έκανε το 2-0 στο 61', ενώ στο 66' έδωσε ακόμη μία ασίστ για να κάνει το 3-0 ο Μπόρχα, ο οποίος διαμόρφωσε και το τελικό αποτέλεσμα στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων για την ομάδα του Χοσέ Πέκερμαν.
18/11/2017 • 07:28

"Οριακά" ντέρμπι σε Ρώμη Μαδρίτη. Καλές ιδέες στο Ηνωμένο Βασίλειο

Το ντέρμπι του Λονδίνου κι αυτό της Ρώμης είναι ανοιχτά όσο ποτέ άλλωτες τα τελευταία χρόνια με την Τόττεναμ και τη Λάτσιο σε ένα πιο γρήγορο τέμπο να δείχνουν πιο αξιόπιστοι. Προβάδισμα νίκης έχουν η Πϊτερμπορο, η Στρασμπούργκ και η Ρέϊντζερς απέναντι σε όχι τόσο εύκολες ομάδες.

08/11/2017 • 10:32