Στον τελικό η Αλγερία μετά από παιχνίδι "θρίλερ"

Ένα γκολ του Μαχρέζ στο 95ο λεπτό του ημιτελικού Αλγερία - Νιγηρία έστειλε τους Αλγερινούς στον τελικό με νίκη 2-1 κι εκεί θα βρουν την Σενεγάλη.
15/07/2019 • 00:31
Οι παίκτες της Αλγερίας

Το γκολ της νίκης ήρθε με εντυπωσιακή εκτέλεση φάουλ του σκόρερ, ενώ προηγουμένους η Αλγερία είχε προηγηθεί 1-0 με αυτογκόλ του Εκόνγκ. Οι Νιγηριανοί ισοφάρισαν με πέναλντι στο 72, που εκτέλεσε ο Ινγκάλο, για να φτάσουμε στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων και το εκπληκτικό γκολ του Μαχρέζ.

Η Αλγερία πήρε πρόκριση στον τελικό του Κόπα Άφρικα για πρώτη φορά μετά το 1980 που το είχε καταφέρει ξανά.
22/08/2019 • 07:17

Πτήσεις "δικεφάλων" προς τους ομίλους. Ματς για γκολ σε Βαρσοβία, Τορίνο κι Αϊντχόφεν

Ως φαβορί θα παίξει ο ΠΑΟΚ στην Μπρατισλάβα. Πιο δύσκολο το ματς της ΑΕΚ με την Τραμπζονσπόρ στο άδειο από θεατές Ολυμπιακό στάδιο. Προοπτική παραγωγικότητας λόγω των ικανοτήτων των φιλοξενούμενων υπάρχει στην Αρμενία, στην Λιθουανία, στην Βαρσοβία και στο Τορίνο