Στον τελικό τα «λιοντάρια»

Το Καμερούν επικράτησε 2-0 της Γκάνας και προκρίθηκε στον τελικό του Κυπέλλου Εθνών Αφρικής, όπου θα αντιμετωπίσει την Αίγυπτο σε μια... επανάληψη του τελικού του 2008.
Κυριάκος Νταμαδάκης
02/02/2017 • 23:12
Καμερούν, πανηγυρική
Το Καμερούν επικράτησε 2-0 της Γκάνας και προκρίθηκε στον τελικό του Κυπέλλου Εθνών Αφρικής, όπου θα αντιμετωπίσει την Αίγυπτο σε μια... επανάληψη του τελικού του 2008. Τότε τα «λιοντάρια» είχαν χάσει 1-0 από τους «φαραώ» και την Κυριακή έχουν την ευκαιρία να πάρουν εκδίκηση και να πανηγυρίσουν το πέμπτο τρόπαιό τους στον θεσμό.

Ο ημιτελικός στη Φράνσβιλ ήταν αμφίρροπος και κρίθηκε προς το τέλος του. Ο Ενγκατζουί στο 72' άνοιξε το σκορ για το Καμερούν και ο Μπασογκόκγ στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων «σφράγισε» τη νίκη και την πρόκριση της ομάδας του.
26/03/2019 • 08:08

Ο ανταγωνισμός μπορεί να φέρει ανατροπές σε Βοσνία, Νορβηγία και Σκωτία

Το προβάδισμα της έδρας σε Βοσνίας και Νορβηγία δεν σημαίνει πως θα φέρει τόσο εύκολα το αποτέλεσμα για τους γηπεδούχους. Καλές ιδέες παραγωγικότητας παίρνουμε απόψε από τα δύο ματς της Σκωτσέζικης Τσάμπιονσιπ