21/01/2017 • 23:11

Νίκες για Γκάνα, Αίγυπτο, βασικοί Γουακάσο, Κουλιμπαλί

Το 2/2 έκανε στον 4ο όμιλο του Κόπα Άφρικα η Γκάνα που με τον Γουακάσο να αγωνίζεται σε όλο το 90λεπτο, επικράτησε 1-0 του Μάλι, με το οποίο αγωνίστηκε σε όλο το ματς ακόμη ένας παίκτης του Παναθηναϊκού, ο Ουσμάν Κουλιμπαλί.

Μαρόκο, πανηγυρική
20/01/2017 • 22:55

Έκανε σεφτέ το Μαρόκο

Με τον Μάνουελ Ντα Κόστα να αγωνίζεται σε ολόκληρο το 90λεπτο το Μαρόκο νίκησε 3-1 το Τόγκο για τη 2η αγωνιστική του 3ου ομίλου του Κυπέλλου Εθνών Αφρικής.

Ακτή Ελεφαντοστού-Κονγκό
20/01/2017 • 22:11

«Χ»αμόγελα για το Κονγκό

Ακτή Ελεφαντοστού και Κονγκό ήρθαν ισόπαλες 2-2 για τη 2η αγωνιστική του 3ου ομίλου του Κυπέλλου Εθνών Αφρικής.

Μουντιάλ 2022...
20/01/2017 • 16:57

Νεκρός Βρετανός σε κατασκευή σταδίου

Ένας Βρετανός έχασε τη ζωή του κατά την διάρκεια εργασιών για την κατασκευή σταδίου, το οποίο προορίζεται να φιλοξενήσει αγώνες του Μουντιάλ 2022 στο Κατάρ.

Σενεγάλη, πανηγυρική
19/01/2017 • 23:52

Πρόκριση για τη Σενεγάλη

Η Σενεγάλη έκανε το «2 στα 2» με το 2-0 επί της Ζιμπάμπουε και εξασφάλισε την παρουσία της στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Εθνών Αφρικής. Μανέ (9') και Σαϊβέ (13') σκόραραν για τους νικητές, οι οποίοι βρίσκονται στην πρώτη θέση του 2ου ομίλου της διοργάνωσης.

Θέλει και τον Βιγιαφάνες ο Σκίμπε

Θετικός στο ενδεχόμενο απόκτησης ελληνικού διαβατηρίου από τον Λούκας Βιγιαφάνες εμφανίζεται ο Μίκαελ Σκίμπε, ο οποίος θέλει τον Αργεντινό στην εθνική Ελλάδος.

Πιέρ Ομπαμεγιάνγκ, Γκαμπόν
15/01/2017 • 16:48

Ομπαμεγιάνγκ: «Παραμένουμε θετικοί»

Η ισοπαλία με την «πρωτάρα» Γουινέα Μπισάου στην πρεμιέρα του Κυπέλλου Εθνών Αφρικής δεν πτοεί τον Πιέρ Ομπαμεγιάνγκ, ο οποίος είναι αισιόδοξος για την πορεία της Γκαμπόν στη διοργάνωση.

Γκαμπόν-Γουινέα Μπισάου
    14/01/2017 • 23:54

Αυλαία με ισοπαλίες

Ισόπαλα με το ίδιο σκορ, 1-1, έληξαν τα δύο ματς της πρώτης μέρας του Κυπέλλου Εθνών Αφρικής.

Φορτούνης και Μπουχαλάκης στον «Γαλανόλευκο Φάρο».
      14/01/2017 • 17:40
      Ο Τζάνι Ινφαντίνο
      10/01/2017 • 23:52

Αύξηση των ευρωπαϊκών συμμετοχών

Αυξάνεται ο αριθμός των ευρωπαϊκών ομάδων, που θα δώσουν το “παρών” στην τελική φάση του παγκοσμίου κυπέλλου του 2026, μετά την ψήφιση των προτάσεων του Τζιάνι Ινφαντίνο την Τρίτη.

10/01/2017 • 22:46