«Έσωσε» τον βαθμό η Μπρόντμπι

09/08/2015 • 21:50
Τον πρώτο της βαθμό στο φετινό πρωτάθλημα Δανίας πήρε -μετά κόπων και βασάνων- η Μπρόντμπι, που απέσπασε ισοπαλία 3-3 στην έδρα της Ράντερς, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής. Η αντίπαλος του ΠΑΟΚ στα πλέι-οφ του Europa League, η οποία είχε ξεκινήσει τη σεζόν με τρεις ήττες, κατάφερε να πάρει τον βαθμό χάρη σε πέναλτι του Ρόνι Σβαρτς στις καθυστερήσεις, κι ενώ είχε βρεθεί να χάνει 2-0 και 3-1.

Όλα τα γκολ μάλιστα σημειώθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο, με τους γηπεδούχους να προηγούνται με τους Μπόρινγκ (53΄) και Λούντμπεργκ (61΄) και τον Σβαρτς να μειώνει στο 64΄, ένα λεπτό μετά την είσοδό του στο παιχνίδι. Ο Μπόρινγκ «έγραψε» το 3-1 στο 77΄, αλλά η Μπρόντμπι απάντησε ένα λεπτό αργότερα με τον Λάρσον και στο φινάλε με το πέναλτι του Σβαρτς διέσωσε την ισοπαλία.

Ο Τόμας Φρανκ χρησιμοποίησε τους Ρόνοβ, Άλμπερτεν, Λάρσον, Ντουρμίσι, Ντούμιτς, Όρνσκοφ, Χολστ (63΄ Σβαρτς), Φίρι, Πούκι, Ρασάνι (76΄ Ελμάντερ), Χιουλσάγκερ (63΄ Έρικσον)

16/11/2018 • 08:00

Δυνατά παιχνίδια σε Ρόττερνταμ και Λας Πάλμας

Η Ολλανδία υποδέχεται τη Γαλλία στο Ρότερνταμ. Το κίνητρο είναι για τους "Οράνιε" όμως οι πρωταθλητές κόσμου δεν πρόκειται να παίξουν αδιάφορα. Αμφίρροπες αναμετρήσεις περιμένουμε στο Λουβεν και το Λας Πάλμας

14/11/2018 • 10:51