Ξανά στην Κοπεγχάγη η κούπα

05/05/2016 • 22:01
Κοπεγχάγη, πανηγυρική
Κυπελλούχος Δανίας για δεύτερη διαδοχική σεζόν αναδείχθηκε η Κοπεγχάγη που επικράτησε 2-1 της Άαρχους στον τελικό της διοργάνωσης. Γιόργκενσεν (30') και Κβιστ (78') σκόραραν για τους νικητές, ο Ράσμουσεν ισοφάρισε προσωρινά για τους τυπικά γηπεδούχους στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου.

Είναι το 7ο Κύπελλο στην ιστορία της Κοπεγχάγης, η οποία άφησε πίσω τις Μπρόντμπι, Βέιλε και έμεινε στη δεύτερη θέση της σχετικής λίστας. Πολυνίκης παραμένει η Άαρχους, αν και έχει να κατακτήσει το τρόπαιο από το 1996.
20/09/2018 • 10:03

Με τακτική προσέγγιση και θράσος μπορούν απόψε ο ΠΑΟΚ κι ο Ολυμπιακός

Πολλά τα ενδιαφέροντα ματς σε αυτή την πρώτη αγωνιστική των ομίλων του Europa League. Ο ΠΑΟΚ μπορεί να "πονέσει" την Τσέλσι. Mε προσοχή στην άμυνα μπορεί κι ο Ολυμπιακός να τα καταφέρει. Ματς για γκολ σε Ρώμη, Μασσαλία και Γλασκόβη

19/09/2018 • 10:52