Στραβοπάτησε η Ζάλτσμπουργκ! (video)

Αποτελεί είδηση η απώλεια βαθμών για την Ζάλτσμπουργκ και η Σεντ Πόλντεν κατάφερε να πάρει ισοπαλία στο μεταξύ τους παιχνίδι.
21/04/2019 • 17:45
Σημαντικός πόντος για τη Σεντ Πόλντεν!
H Σεντ Πόλντεν κατάφερε να βάλει τέλος στο νικηφόρο σερί της Ζάλτσμπουργκ που έτρεχε από τις 10 Μαρτίου, με τις δύο ομάδες να έρχονται ισόπαλες 1-1 για την 26η αγωνιστική των πλέι οφ. Η φιλοξενούμενη Ζάλτσμπουργκ έμεινε με δέκα παίκτες από το 3ο λεπτό με τον Ούλμερ να αποβάλλεται με αυστηρή απόφαση του διαιτητή μετά από μαρκάρισμα στον Γκαρτιέρ. Παρ' όλα αυτά η Ζάλτσμπουργκ κράτησε τα ηνία της αναμέτρησης και έχασε σημαντικές ευκαιρίες με τους Πρέβλιακ και Μιναμίνο.

Στο ημίωρο ο Νταμπούρ κέρδισε πέναλτι τσιμπώντας την μπάλα μπροστά από τον τερματοφύλακα της Σέντ Πόλντεν, Ρίγκλερ και κέρδισε το πέναλτι. Ο Πρέβλιακ ανέλαβε την εκτέλεση και άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους. Αυτό ήταν το μοναδικό γκολ του πρώτου μέρους.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Σεντ Πόλντεν κατάφερε να ελέγξει το ρυθμό του ματς και έφτασε στην ισοφάριση στο 65ο λεπτό, όταν ο Ραμάλιο ανέτρεψε τον Χάας εντός περιοχής. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Ρενέ Γκαρτιέρ, ευστοχώντας για το 1-1. Καμία από τις δύο ομάδες δεν κατάφερε να απειλήσει με αξιώσεις μέχρι το φινάλε και μοιράστηκαν από έναν βαθμό.
19/09/2019 • 07:11

Δόγμα επίθεσης σε Φρανκφούρτη, Βασιλεία και Αϊντχόφεν

Πολλά τα καλά ματς απόψε στο Γιουρόπα Λιγκ. Οι ομάδες σε Φρανκφούρτη, Αϊντχόφεν, Χετάφε και στη Βασιλεία περισσότερο θα στηριχθούν στις επιθέσεις παρά στην αμυντική τους τακτική. Ξεκάθαρο το προβάδισμα νίκης για. Γιουνάϊτεντ και Ντιναμό Κιέβου