Τη δυσκόλεψε η ουραγός Βάκερ (video)

Η Σάλτσμπουργκ πέρασε από το Ίνσμπουργκ δυσκολότερα απ' ότι δείχνει το τελικό 2-0 επί της Βάκερ.
17/03/2019 • 20:21
Ακόμα μια νίκη για τη Σάλτσμπουργκ!
Η Σάλτσμπουργκ πήρε νίκη 2-0 επί της Βάκερ στο Ίνσμπουργκ, φτάνοντας τους 55 βαθμούς σε 22 αγωνιστικές στο αυστριακό πρωτάθλημα. Η ουραγός Βάκερ δέχτηκε πολλές επιθέσεις από την πρωτοπόρο της βαθμολογίας και δέχτηκε το γκολ από τον Μουνάς Νταμπούρ στο 21ο λεπτό.

Ο Ισραηλινός έφτασε τα 12 γκολ στο πρωτάθλημα. Οι φιλοξενούμενοι πιέστηκαν αρκετά για 70 λεπτά, αλλά η Σάλτσμπουργκ που άρχισε να αγχώνεται στο φινάλε, σφράγισε τη νίκη με το γκολ του Ντομινίκ Σομποσλάι στο 91ο λεπτό. Ο 18χρονος πέτυχε το πρώτο του γκολ στο πρωτάθλημα.

Η Σάλτσμπουργκ έφτασε έτσι τις 17 νίκες στο πρωτάθλημα, με τέσσερις ισοπαλίες και μόλις μία ήττα.
20/04/2019 • 06:48

Προκλήσεις για Γιουβέντους, Μπάγερν. Ντέρμπι με γκολ σε Ολλανδία και Σκωτία

Προβάδισμα νίκης για Μάντσεστερ Σίτι, Ουντινέζε, Στενχάουσμιουρ και βέβαια στην Γιουβέντους καθώς απόψε πιθανότατα να πανηγυρίσει τον τίτλο στην Ιταλία. Αμφίρροπα με προοπτική παραγωγικότητας τα ματς σε Κιλμάρνοκ, Ρόττερνταμ και Μπολόνια.