"Ξεμπούκωσε" η Αούστρια

17/09/2017 • 22:15
Αούστρια
Με πέντε γκολ "φιλοδώρησε" την Σεντ Πόλτεν η Αούστρια Βιέννης, σε ματς για την 8η αγωνιστική της αυστριακής Μπουντεσλίγκα.

Η επόμενη αντίπαλος της ΑΕΚ στο Γιουρόπα Λιγκ (28/9 στο ΟΑΚΑ) προηγήθηκε με τον Φρίεζενμπιχλερ στο 23', η Σεντ Πόλτεν ισοφάρισε με τον Ρίσκι δύο λεπτά αργότερα ωστόσο η Αούστρια πήγε προηγούμενη στο ημίχρονο χάρη στο γκολ του Πίρες στις καθυστερήσεις.

Τα πάντα κρίθηκαν από τις αποβολές των Αμπίχλ στο 57' και Χούμπερ στο 79', η Σεντ Πόλτεν συνέχισε με εννιά παίκτες και η Αούστρια πέτυχε τρία ακόμα γκολ με τους Χόλτσχάουζερ (79' πεν), Φρίεζενμπιχλερ (81'), Μονσάιν (90'+3')  για το τελικό 5-1.

Η Αούστρια έφτασε έτσι στους 14 βαθμούς και είναι τρίτη πίσω από τις Στούρμ Γκρατς (18) και Ζάλτσμπουργκ (17).

Η σύνθεση της Αούστρια: Χάτζικιτς, Μαρτσίνκο, Ζέρμπεστ, Καντίρι Μοχάμεντ, Κλάιν, Χόλτσχάουζερ, Πίρες, Ντε Πάουλα (Λι 72'), Αμπνουλαχί (Γκλουχάκοβιτς 90'), Ταζούρι, Φρίεζενμπιχλερ (Μονσάιν 86').
15/11/2018 • 08:00

Με κίνητρο στα δύσκολα η "γαλανόλευκη". Ματς για γκολ σε Κροατία, Αγγλία

Η Ελλάδa και η Αυστρία θέλουν τη νίκη και με βάση το κίνητρό τους μπορούν να τα καταφέρουν. Ματς για γκολ περιμένουμε στο Βέλγιο, στην Κροατία και στην φιλικά αναμέτρηση της Αγγλίας με τις Ηνωμένες Πολιτείες

14/11/2018 • 10:51