Γκέλα για την Αούστρια

10/09/2017 • 01:00
Αούστρια
Μολονότι είχε καταφέρει να ανατρέψει την εις βάρος της κατάσταση, η Αούστρια έχασε βαθμούς (2-2) με αντίπαλο τη Βολφσμπέργκερ στη Βιέννη με τον Ορτζιλ να διαμορφώνει το τελικό 2-2 στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.

Ο Σολμπάουερ στο 23΄ έδωσε προβάδισμα στους φιλοξενούμενους, όμως, η αντίπαλος της ΑΕΚ στο Europa League κατάφερε να ισοφαρίσει με τον Κλάιν στην εκπνοή του ημιχρόνου (45΄) και στη συνέχεια να προηγηθεί 2-1 στο 57΄ με γκολ του Χολτσχάουζερ. Ομως στο 92΄ η Βολφσμπέργκερ πήρε την ισοπαλία κι άφησε την Αούστρια στην 4η θέση της βαθμολογίας με 11 βαθμούς σε 7 αγώνες.

Ο Τόρστεν Φινκ χρησιμοποίησε τους: Καντίρι, Τατζούρι (81΄ Μπόρκοβιτς), Φριζενμπίχλερ (84΄ Μονσάιν), Πρόκοπ, Κλάιν, Βέστερμαν, Λι (89΄ Σάλαμον), Χολτσχάουζερ, Μαρτσίνκο, Χάτζικιτς, Φελίπε Πίρες

17/11/2018 • 08:16

Προβάδισμα για Ιταλία, Σάντερλαντ. Ματς για γκολ σε Πίτερμπορο και Μπρίστολ

Πολλά ματς στις χαμηλές κατηγορίες της Αγγλίας και της Σκωτίας μας δίνουν σε πολλές περιπτώσεις ενδιαφέρουσες ιδέες αναφορικά με την προοπτική παραγωγικότητάς τους ενώ στο Μιλάνο η Ιταλία είναι απόψε φαβορί λόγω κινήτρου

14/11/2018 • 10:51