Αποκλεισμός στις καθυστερήσεις για Δώνη

Η Αλ Αχλί νίκησε 3-2 την Αλ Χιλάλ του Γιώργου Δώνη και την απέκλεισε από τον τελικό του ασιατικού Τσάμπιονς Λιγκ.
20/10/2015 • 22:27
Η Αλ Αχλί νίκησε 3-2 την Αλ Χιλάλ του Γιώργου Δώνη και την απέκλεισε από τον τελικό του ασιατικού Τσάμπιονς Λιγκ. Οι δύο ομάδες είχαν έρθει ισόπαλες 1-1 στο πρώτο ματς και στη σημερινή ρεβάνς οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν 2-0 με τους Λίμα (17'), Ριμπέιρο (45') και έδειχναν να «κλειδώνουν» την πρόκριση.

Η ομάδα του Έλληνα τεχνικού, ωστόσο, ισοφάρισε με τους Αΐλτον (51'), Εντουάρντο (64'), αλλά δεν μπόρεσε να αντέξει μέχρι το φινάλε. Ο Κουόν εκμεταλλεύτηκε λάθος του τερματοφύλακα στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων και διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα, στέλνοντας την ομάδα του στον έβδομο ουρανό.
20/11/2018 • 08:08

Ξεκαθάρισμα με γκολ στο κύπελλο Αγγλίας (video)

Σε αυτή τη φάση οι επαναληπτικοί αγώνες του κύπελλου Αγγλίας κρίνονται ως πιο παραγωγικοί. Ιδανικές συνθήκες για πολλά γκολ υπάρχουν στα ματς του Λιγκ Καπ Βόρειας Ιρλανδίας και στο Νταντί.

20/11/2018 • 14:40