Πρόκριση στο ρελαντί για την Μπάγερν

Σε ένα παιχνίδι που είχε περισσότερο τυπικό χαρακτήρα η Μπάγερν Μονάχου πέρασε νικηφόρα από την Τουρκία επικρατώντας 3-1 της Μπεσίκτας και πήρε το εισιτήριο για τα προημιτελικά του Τσάμπιονς Λιγκ.
14/03/2018 • 20:51
Μπάγερν Μονάχου, πανηγυρική

Οι Βαυαροί είχαν καθαρίσει την πρόκριση από το πρώτο παιχνίδι καθώς είχαν επικρατήσει 5-0 αλλά αυτό δεν τους εμπόδισε να πάρουν τη νίκη και στον επαναληπτικό.

Το σκορ άνοιξε στο 18ο λεπτό ο Τιάγκο Αλκάνταρα ενώ στην επανάληψη η ομάδα του Χάινκες έφτασε στο 2-0, στο 46ο λεπτό χάρη σε αυτογκόλ του Γκονούλ.

Οι γηπεδούχοι μείωσαν προσωρινά σε 2-1 με τον Λοβ στο 59ο λεπτό ενώ το τελικό 3-1 διαμόρφωσε στο 84ο λεπτό ο Βάγκνερ.

20/06/2018 • 08:25

Ημέρα των φαβορί, όμως αξίζουν τα γκολ των αντιπάλων τους!

Με διαφορετική οπτική γωνία βλέπουν οι ομάδες την 2η αγωνιστική των ομίλων στο Μουντιάλ. Ειδικά αυτές που περισσότερο έχασαν παρά κέρδισαν από τα πρώτα τους ματς. Φαβορί η Ισπαν'ία, η Ουρογουάη και η Πορτογαλία όμως ας μην υποτιμήσουμε τους Μαροκινούς και τους Ιρανούς

09/05/2018 • 16:07