«Τριάρα» της Λανούς στη Βελέζ (video)

23/02/2014 • 00:04

Στο «Νέστορ Πέρεζ» η Λανούς υποδέχτηκε την Βελέζ και κατάφερε να πάρει σημαντική νίκη με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Μπενίτεθ που σημείωσε δύο τέρματα.

Το σκορ άνοιξε στο 22ο λεπτό ο Ντίαζ αλλά δύο λεπτά αργότερα οι φιλοξενούμενοι απάντησαν με γκολ του Ζάρατε. Οκτώ λεπτά πριν τη συμπλήρωση των 45' ο Μπενίτεθ έδωσε και πάλι το προβάδισμα στην ομάδα του και αυτό ήταν και το σκορ του πρώτου μέρους.

Στην επανάληψη, ο Αργεντινός μέσος σημείωσε και δεύτερο γκολ στο 56ο λεπτό «γράφοντας» το 3-1 και το μόνο που κατάφερε η ομάδα του Φλόρες ήταν να μειώσει στο 74ο λεπτό με τον Πάπα se 3-2.

18/07/2019 • 07:45