«Σόκαρε» τη Σίτι η Νόριτς (video)

Στην πρώτη φετινή της ήττα στην Πρέμιερ Λιγκ υποχρέωσε την πρωταθλήτρια, Μάντσεστερ Σίτι, η Νόριτς (3-2). Στο -5 από την πρωτοπόρο Λίβερπουλ οι «πολίτες».
14/09/2019 • 21:44
Νόριτς, πανηγυρική

Η ομάδα του Γκουαρδιόλα παρουσίασε πολλά αμυντικά προβλήματα και τα πλήρωσε ακριβά. Βρέθηκε να κυνηγά στο σκορ πριν καν συμπληρωθεί το πρώτο 20λεπτο από το γκολ του ΜακΛιν, ενώ στο 28’ ο Πούκι σέρβιρε για τον Κάντγουελ και εκείνος έγραψε το 2-0.

Η Σίτι έβγαλε αντίδραση και στο φινάλε του πρώτου μέρους μείωσε με γκολ του Αγκουέρο σε 2-1, όμως η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη. Με το ξεκίνημα της επανάληψης ο Πούκι ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο  3-1 και έκανε ακόμη πιο δύσκολα τα πράγματα για τους «πολίτες».

Από εκεί και πέρα, η Μάντσεστερ Σίτι προσπάθησε να επιστρέψει στο ματς, μείωσε με γκολ του Ρόντρι στο 88’, όμως δεν κατάφερε να φύγει με κάποιον βαθμό από το «Carrow Road».

16/10/2019 • 10:12

Δοκιμασία κορυφής στην Φουεναλαμπράδα

Με όποιο θετικό αποτέλεσμα η Σαραγόσα μένει απόψε μόνη στην 2η θέση της Segunda División. Δεν θα είναι εύκολο στην Φουεναλαμπράδα ΄όπου η γηπεδούχοι παραμένουν αήττητοι εντός έδρας σε επίσημα παιχνίδια εδώ και ένα χρόνο