Ισόπαλες Σίτι και Τότεναμ (video)

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε το σημαντικότερο παιχνίδι της 2ης αγωνιστικής της Πρέμιερσιπ, αφού Μάντσεστερ Σίτι και Τότεναμ αναδείχθηκαν ισόπαλες με σκορ 2-2.
17/08/2019 • 21:51
Ο Λούκας Μόουρα πέτυχε τα τρία από τα τέσσερα γκολ της Τότεναμ στη νίκη επί της Χάντερσφιλντ

Η Σίτι προηγήθηκε δύο φορές στην αναμέτρηση όμως η Τότεναμ βρήκε ισάριθμες απαντήσεις και έφυγε με τον βαθμό της ισοπαλίας από το Μάντσεστερ.

Ο Στέρλινγκ κατάφερε να δώσει προβάδισμα στην ομάδα του Γκουαρντιόλα μετά από ασίστ του Ντε Μπρόινε στο 20ο λεπτό, όμως τρία λεπτά αργότερα οι παίκτες του Ποτσετίνο βρήκαν απάντηση. Ο Ντομπελέ έκανε την ασίστ για την ισοφάριση του Λαμέλα.
Στο 35' ο Αγουέρο βρήκε δίχτυα πάλι από ασίστ του Ντε Μπρόινε δίνοντας για δεύτερη φορά στο ματς προβάδισμα στην Σίτι.
Την τελευταία λέξη είπαν οι Λονδρέζοι όταν ο Λαμέλα έγινε στο 56' από εκτελεστής δημιουργός και ο Λούκας Μόουρα χρίσθηκε σκόρερ διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα.
Αυτή ήταν η πρώτη απώλεια βαθμών για τις δύο ομάδες.

Μάντσεστερ Σίτι: Έντερσον Οταμέντι, Γουόκερ, Λαπόρτ, Ζιντσένκο, Γκουντογκάν, Ντε Μπρόινε, Μπερνάρντο Σίλβα (80' Μαχρέζ), Ρόντρι (78' Ντ. Σίλβα), Αγουέρο (66' Ζεσούς), Στέρλινγκ.

Τότεναμ: Λορίς, Ρόους, Αλντερβάιρελντ, Σάντσες, Γουόκερ-Πίτερς, Σισοκό, Λαμέλα (85 Λο Σέλσο), Έρικσεν (90+1 Σκιπ), Γουίνκς (56' Λούκας Μόουρα), ΕνΤομπελέ, Κέιν.

20/09/2019 • 10:51

Τακτική με έμφαση τις επιθέσεις σε Κάλιαρι, Κόρτραϊκ. Προβάδισμα για Ναντ και Σάλκε

H Τζουργκάρντεν δεν θέλει να χάσει τη μεγάλη ευκαιρία στο Σούντσβαλ. Ματς με ευκαιρίες στο γκολ για όλους περιμένουμε στη Σαρδηνία, την Ολλανδία και το Βέλγιο. Στις λεπτομέρειες διακρίνεται το πλεονέκτημα της Ναντ στο Στρασβούργο