Πραγματοποιήθηκε στο κωπηλατοδρόμιο του Σχοινιά, το πανελλήνιο πρωτάθλημα ποδηλασίας δρόμου ανδρών & γυναικών ατόμων με αναπηρίες. Στην ατομική χρονομέτρηση (αγωνιστική κατηγορία Β) οι Μανατάκης/Κουμπενάκης (Τάλως) πήραν την πρώτη θέση με 36:30, ενώ το ίδιο δίδυμο πρώτευσε και στον αγώνα αντοχής με 2:00:13. Στην αγωνιστική κατηγορία C5, τόσο στην ατομική χρονομέτρηση όσο και στην αντοχή πρώτευσε ο Ιωάννης Καλαϊτζάκης (Τάλως), ενώ διπλή πρωτιά πήρε και ο Φώτης Βοριζανάκης στην κατηγορία C3. Οι τρεις πρώτοι/ες ανά αγωνιστική κατηγορία:
ΑΝΔΡΕΣ
ΑΤΟΜΙΚΗ ΧΡΟΝΟΜΕΤΡΗΣΗ
Αγωνιστική κατηγορία Β
1. Ν. Μανατάκης/Ν. Κουμπενάκης (Τάλως) 36:30
2. Χρ. Στεφανάκης/Κ. Τρουλινός (Τάλως) 39:16
3. Ν. Γεωργαλής/Δ. Γεωργαλής (Αετοί Αθήνας) 41:42
Αγωνιστική κατηγορία C5
1. Ιωάννης Καλαϊτζάκης (Τάλως) 31:20
2. Παναγιώτης Μπάρλας (Πήγασος Κυψέλης) 35:08
3. Δημήτρης Ζυμβραγουδάκης (Ίκαρος) 37:08
Αγωνιστική κατηγορία C4
1. Μανώλης Καπνόπουλος (Πήγασος Κυψέλης) 46:08
2. Κωνσταντίνος Σαββόπουλος (Πήγασος Κυψέλης) 47:08
Αγωνιστική κατηγορία C3
1. Φώτης Βοριζανάκης (Τάλως) 29:55
2. Δημήτρης Παπαστεργίου (Τάλως) 39:48
3. Παύλος Ζωνουδάκης (Πήγασος Κυψέλης) 40:15
Αγωνιστική κατηγορία H2
1. Γιώργος Σηφάκης (Μεγαλόνησος) 30:08
Αγωνιστική κατηγορία C2
1. Παναγιώτης Μπόρας (Φοίνικας) 33:16
Αγωνιστική κατηγορία T2
1. Σταμάτης Κοτζιάς (Πήγασος Κυψέλης) 19:54
Αγωνιστική κατηγορία N.A.
1. Κωνσταντίνος Νικολής (Πήγασος Κυψέλης) 43.53
2. Κωνσταντίνος Μπερές (Πήγασος Κυψέλης) 45:52
ΓΥΝΑΙΚΕΣ
ΑΤΟΜΙΚΗ ΧΡΟΝΟΜΕΤΡΗΣΗ
Αγωνιστική κατηγορία Β
1. Αδαμαντία Χαλκιαδάκη/Αργυρώ Μηλάκη (Τάλως) 30:37
Αγωνιστική κατηγορία C5
1. Αναστασία Καλαϊτζάκη (Τάλως) 43:07
ΑΝΔΡΕΣ
ΑΓΩΝΑΣ ΑΝΤΟΧΗΣ
Αγωνιστική κατηγορία Β
1. Ν. Μανατάκης/Ν. Κουμπενάκης (Τάλως) 2:00:13
2. Χρ. Στεφανάκης/Κ. Τρουλινός (Τάλως) 2:03:36
Αγωνιστική κατηγορία C5
1. Ιωάννης Καλαϊτζάκης (Τάλως) 1:44:04
2. Παναγιώτης Μπάρλας (Πήγασος Κυψέλης) -1 στροφή
3. Σπύρος Μαρκουλάκης (Πήγασος Κυψέλης) -4 στροφές
Αγωνιστική κατηγορία C4
1. Κωνσταντίνος Σαββόπουλος (Πήγασος Κυψέλης) 2:04:33
2. Μανώλης Καπνόπουλος (Πήγασος Κυψέλης) 2:05:20
Αγωνιστική κατηγορία C3
1. Φώτης Βοριζανάκης (Τάλως) 1:59:26
2. Παύλος Ζωνουδάκης (Πήγασος Κυψέλης) 2:08:14
3. Δημήτρης Παπαστεργίου (Τάλως) 2:13:29
Αγωνιστική κατηγορία H2
1. Γιώργος Σηφάκης (Μεγαλόνησος) 1:30:31
Αγωνιστική κατηγορία C2
1. Παναγιώτης Μπόρας (Φοίνικας) 1:42:08
Αγωνιστική κατηγορία T2
1. Σταμάτης Κοτζιάς (Πήγασος Κυψέλης) 42:59
Αγωνιστική κατηγορία N.A.
1. Κωνσταντίνος Νικολής (Πήγασος Κυψέλης) 42:50
2. Κωνσταντίνος Μπερές (Πήγασος Κυψέλης) 47:15
ΓΥΝΑΙΚΕΣ
ΑΤΟΜΙΚΗ ΧΡΟΝΟΜΕΤΡΗΣΗ
Αγωνιστική κατηγορία Β
1. Αδαμαντία Χαλκιαδάκη/Αργυρώ Μηλάκη (Τάλως) 1:44:04
Αγωνιστική κατηγορία C5
1. Αναστασία Καλαϊτζάκη (Τάλως) 1:38:53