Εύκολη νίκη 4-0 για την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ επικράτησε με 4-0 της Λιντς στο Περθ, ολοκληρώνοντας με τον καλύτερο τρόπο την προετοιμασία της στην Αυστραλία.
Μιχάλης Κατσαφάδος
17/07/2019 • 19:04
Ο Ράσφορντ πανηγυρίζει το γκολ που πέτυχε
Ο 17χρονος Μέισον Γκρίνγουντ, άνοιξε το σκορ μετά από μόλις δύο λεπτά παιχνιδιού. Πριν εκπνεύσει το πρώτο 45λεπτο, ο Μάρκους Ράσφορντ, πέτυχε το 2ο γκολ για την ομάδα του και στην ανάπαυλα ο Όλε Γκούναρ Σόλσκιερ, πραγματοποίησε 11 αλλαγές.

Στο 2ο ημίχρονο η Γιουνάιτεντ πέτυχε άλλα δύο τέρματα, με κεφαλιά του Φιλ Τζόουνς και με πέναλτι του Αντονί Μαρσιάλ. Την αναμέτρηση παρακολούθησαν περισσότεροι από 55.000 θεατές.
Η αγγλική ομάδα θα αναχωρήσει από την Αυστραλία για την Σιγκαπούρη την Πέμπτη και το Σάββατο θα αντιμετωπίσει σε σπουδαίο φιλικό την Ίντερ.
17/08/2019 • 07:03

Δρόμος με εμπόδια για Λίβερπουλ, "Σίτι, Άγιαξ. Πάθος για γκολ στη Νορβηγία

Κινδύνους θα αντιμετωπίσει και η Λίβερπουλ στο Σαουθάμπτον ενώ στο ντέρμπι της Premier League η Σίτι είναι φαβορί αλλά η Τόττεναμ έχει την φιλοδοξία να μείνει σε τροχιά κορυφής. Ματς για γκολ περιμένουμε στην Νορβηγία, στο Ναντ αλλά και στο Λεβερκούζεν.