Περίπατος της Έβερτον με την Μπέρνλι (pics)

Η Έβερτον νίκησε εύκολα 2-0 την Μπέρνλι στο τελευταίο της φετινό παιχνίδι στο Γκούντισον Παρκ και ανέβηκε στην 8η θέση της βαθμολογίας. Μέσα σε τρία λεπτά καθάρισε το ματς από το πρώτο ημίχρονο.
Σπύρος Δημολίτσας
03/05/2019 • 23:54
Ο Ριτσάρλισον πανηγυρίζει με τον Ζούμα το πρώτο γκολ
Η Έβερτον νίκησε εύκολα 2-0 την Μπέρνλι στο Γκούντισον Παρκ και ανέβηκε στην 8η θέση της βαθμολογίας. Μέσα σε τρία λεπτά καθάρισε το ματς από το πρώτο ημίχρονο.

Η ομάδα του Μάρκο Σίλβα προηγήθηκε με το αυτογκόλ του Μι μετά από την προσπάθεια που έκανε ο Βραζιλιάνος Ριτσάρλισον. Στο 20ο λεπτό ο Κόλμαν ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 2-0 διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα. Στο 88ο λεπτό ο Λούκμαν λίγο έλειψε να πετύχει το παρθενικό γκολ του στη σεζόν όμως η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι του Χίτον.

19/07/2019 • 07:03

Στην Ευρώπη σκέφτονται Βασιλεία, Κοπεγχάγη και το γκολ η Αλγερία με την Σενεγάλη!

Δύσκολα να βρούμε φαβορί στον τελικό του Άφρικα καπ αν και η Αλγερία είναι σε θέση να δώσε ρυθμό δείχνοντας πιο ικανή στο γκολ. Οι προσεχείς Ευρωπαϊκές προκλήσεις πιθανόν να επηρεάσουν με διαφόρους τρόπους απόψε τη Βασιλεία με την Κοπεγχάγη