Μεγάλη νίκη η Έβερτον, 2-0 την Τσέλσι (video)

Με πρωταγωνιστή τον νεαρό Βραζιλιάνο Ριτσάρλισον, η Έβερτον νίκησε 2-0 την Τσέλσι στο «Γκούντισον Πρκ» και έσπασε την δυσμενή παράδοση των τελευταίων χρόνων, χωρίς νίκη στα 6 τελευταία παιχνίδια απέναντι στους Λονδρέζους (3 ισοπαλίες-3 ήττες).
Μιχάλης Κατσαφάδος
17/03/2019 • 20:27
Μεγάλη νίκη της Έβερτον

Ο Ριτσάρλισον πανηγυρίζει το 1-0
Ο Βραζιλιάνος διεθνής επιθετικός άνοιξε το σκορ στο 49ο λεπτό και στο 71ο λεπτό, κέρδισε πέναλτι από τον Μάρκος Αλόνσο. Ο Γκίλφι Σίγκουρτσον ανέλαβε την εκτέλεση, ο Κέπα απέκρουσε, αλλά στην επαναφορά ο Ισλανδός έχτειλε την μπάλα στα δίχτυα για το τελικό 2-0.

Αυτή ήταν η πρώτη νίκη της Έβερτον απέναντι σε ομάδα των «big six», από το 2017 (4-0 την Μάντσεστερ Σίτι) και η πρώτη νίκη απέναντι σε ομάδα των «big six» για τον Μάρκο Σίλβα, μετά από 12 παιχνίδια (3 ισοπαλίες-9 ήττες). Αυτή η ήττα δτέρησε από την Τα΄σελσι την δυνατότητα να πιάσει την Άρσεναλ στην 4η θέση. Τώρα έχει 57 βαθμούς, 58 η Γιουνάιτεντ και 60 η 4η Άρσεναλ.

20/04/2019 • 06:48

Προκλήσεις για Γιουβέντους, Μπάγερν. Ντέρμπι με γκολ σε Ολλανδία και Σκωτία

Προβάδισμα νίκης για Μάντσεστερ Σίτι, Ουντινέζε, Στενχάουσμιουρ και βέβαια στην Γιουβέντους καθώς απόψε πιθανότατα να πανηγυρίσει τον τίτλο στην Ιταλία. Αμφίρροπα με προοπτική παραγωγικότητας τα ματς σε Κιλμάρνοκ, Ρόττερνταμ και Μπολόνια.