4η η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (pics)

Στην πρώτη τετράδα ανέβηκε η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ καθώς επικράτησε στο Λονδίνο της Φούλαμ με 3-0.Δύο γκολ πέτυχε ο Πογκμπά και ένα ο Μαρσιάλ στην 11η νίκη του Όλε Γκούναρ Σόλσκιερ σε όλες τις διοργανώσεις στο πάγκο των ''μπέμπηδων''.
Σπύρος Δημολίτσας
09/02/2019 • 16:29
Ένα γκολ και μία ασίστ για τον Μαρσιάλ

Μόλις στο14ο λεπτό ο Πολ Πογκμπά άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους από ασίστ του Μαρσιάλ και δέκα λεπτά αργότερα ο Γάλλος εξτρέμ από δημιουργός έγινε εκτελεστής για να γράψει το 0-2.

Το τελικό 0-3 διαμορφώθηκε στο 65ο λεπτό με τον Πολ Πογκμπά να σκοράρει με πέναλτι που κέρδισε ο Μάτα το 12ο γκολ του στη σεζόν.Η Γιουνάιτεντ ανέβηκε 4η και προσπέρασε την Τσέλσι που έχει ματς λιγότερο(παίζει αύριο(10/2) με τη Μάντσεστερ Σίτι), ενώ η Φούλαμ έμεινε προτελευταία με μόλις 17 βαθμούς ύστερα από 26 αγώνες.

Φούλαμ(Ρανιέρι):
Ρίκο,Οντόι,Λε Μαρσάν,Ριμ,Τσέιμπερς,Μπράιν(81'Σεσενιόν),Σούρλε(53'Κρίστι),
Σερί,Μπάμπελ(77'Κέρνι),Μίτροβιτς,Βιέτο

Μάντσεστερ(Σόλσκιερ):
Ντε Χέα,Σμόλινγκ,Τζόουνς,Σο,Νταλό,Μάτιτς,Ερέρα(85'Μπαγί),Πογκμπά(74'ΜακΤόμινεϊ),
Λουκάκου,Μαρσιάλ(70'Σάντσες)

23/10/2019 • 08:00

Απειλούν οι "κοιμισμένοι γίγαντες" σε Λισαβόνα, Άμστερνταμ και Χάντερσφιλντ

Καλά παιχνίδια περιμένουμε σε Άμστερνταμ, Μιλάνο και Λισαβόνα με μικρό αβαντάζ των γηπεδούχων αλλά τις Τσέλσι και Λιόν να "χτυπήσουν" στις όποιες ατέλειες των αντιπάλων τους. Παραγωγικά περιμένουμε και τα τρία ματς της Αγγλικής League One