Δυσκολεύτηκε αλλά νίκησε η Άντερλεχτ

Η Άντερλεχτ μπορεί να δυσκολεύτηκε αλλά τελικά πήρε τη νίκη με 2-1 κόντρα στη Σεντ Τρούιντεν, για την 24η αγωνιστική του βελγικού πρωταθλήματος.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πολύ δυνατά και μόλις στο δεύτερο λεπτό άνοιξαν το σκορ με τον Τίλεμανς αλλά οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και στο 25ο λεπτό έφεραν το ματς στα ίσια με τον Ρούμπεν.

Ωστόσο, στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 85ο λεπτό ο Σίλα σκόραρε και έδωσε μία μεγάλη νίκη στην ομάδα του. Με αυτή τη νίκη οι φιλοξενούμενοι έφτασαν τους 47 βαθμούς και παρέμειναν σε απόσταση αναπνοής από την πρωτοπόρο Γάνδη ενώ η Σεντ Τρούιντεν έμεινε στους 26 πόντους και τη δωδέκατη θέση.