Συνεχίζει ακάθεκτη η Άρσεναλ

Με έναν σούπερ Οζίλ και έναν "δολοφόνο" Ομπαμεγιάνγκ η Άρσεναλ πήρε μία ακόμα νίκη στο πρωτάθλημα, αυτή τη φορά επικρατώντας 3-1 της Λέστερ.
22/10/2018 • 23:52
O Οζίλ πανηγυρίζει

Στο πλαίσιο της ένατης αγωνιστικής της Πρέμιερ Λιγκ οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 31ο λεπτό με αυτογκόλ του Μπεγερίν ωστόσο η συνέχεια ανήκε αποκλειστικά στην ομάδα του Έμερι.

Στο 45ο λεπτό ο Οζίλ έφερε το ματς στα ίσια ενώ στην επανάληψη ο Ομπαμεγιάνγκ ολοκλήρωσε την ανατροπή, δύο μόλις λεπτά μετά την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο. Ο ίδιος παίκτης στο 66ο λεπτό διαμόρφωσε το 3-1.

Με αυτή τη νίκη οι "κανονιέριδες" έφτασαν τους 21 βαθμούς και πλέον βρίσκονται στην τέταρτη θέση δύο μόλις από την κορυφή ενώ η Λέστερ έμεινε στην ενδέκατη θέση με 12 πόντους.

24/06/2019 • 16:43