Εύκολα η Τσέλσι

Με 3-0 πέρασε η Τσέλσι από την έδρα της Χάντερσφιλντ σε μια άνετη πρεμιέρα στο ντεμπούτο του Σάρι. Νίκες και για Γουότφορντ, Κρίσταλ Πάλας και Μπόρνμπουθ.
11/08/2018 • 18:55
Ο Πέδρο πανηγυρίζει
Χάντερσφιλντ-Τσέλσι: 0-3

Εύκολο ήταν το πέρασμα της Τσέλσι από την έδρα της Χάντερσφιλντ στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος, καθώς επικράτησε με σκορ 3-0. Οι μπλε έβαλαν από νωρίς τις βάσεις με τον παγκόσμιο πρωταθλητή Ενγκολό Καντέ να ανοίγει το σκορ στο 3ο λεπτό. Στο 45' ο Ζιρζίνιο έκανε το 2-0 από την άσπρη βούλα, ενώ το 3-0 έκανε ο Πέδρο από ασίστ του Εντέν Αζάρ στο 80'.

Μπόρνμουθ-Κάρντιφ: 2-0

Η Μπόρνμουυθ νίκησε με 2-0 την Κάρντιφ έχοντας σκόρερ τους Φρέιζερ στο 24ο λεπτό και Γουίλσον στο 90', μπαίνοντας με το δεξί στη νέα σεζόν.

Φούλαμ-Κρίσταλ Πάλας: 0-2

Σπουδαία νίκη πέτυχε η Κρίσταλ Πάλας στην έδρα της Φούλαμ με 2-0. Ο Σχλουπ άνοιξε το σκορ στο 41ο λεπτό για να διπλασιάσει τα τέρματα της ομάδας του ο Ζαχά στο 80΄υπογράφοντας μια σπουδαία νίκη απέναντι σε ομάδα με  ίδιους στόχους.

Γουότφορντ-Μπράιτον: 2-0

Με βασικό τον Χοσέ Χολέμπας η Γουότφορντ συνέχισε στον ίδιο ρυθμό με πέρσι και νίκησε εύκολα την Μπράιτον χάρη σε δύο γκολ του Περέιρα (35', 54').
24/08/2019 • 07:16

Ντέρμπι για γκολ σε Αγγλία, Ιταλία. "Αξία" στην υπέρβαση της Τβέντε και της Οστάνδης

Περιμένουμε ανταγωνιστικό πνεύμα στο Λίβερπουλ, στο Χόφενχαϊμ, το Σάντερλαντ και το γήπεδο της Φούλαμ όπου εκεί οι γηπεδούχοι έχουν τον πρώτο λόγο. Ακόμα πιο αμφίρροπο το ντέρμπι της Τσάμπιονσιπ το μεσημέρι. Προβάδισμα νίκης για Νάπολι, Παναθιηναϊκό και Μπενφίκα