Της έκοψε τη “φόρα” ο Ελιονούσι! (video)

"Φωτιά" στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα της Σουηδίας έβαλε η ΑΙΚ με τη νίκη στο σπίτι της Χάμαρμπι

Ο Ταρίκ Ελιονούσι σκόραρε στο 81ο λεπτό και έκρινε το ντέρμπι της Στοκχόλμης μεταξύ Χάμαρμπι και ΑΙΚ. Οι φιλοξενούμενοι της ΑΙΚ πήραν τη νίκη 1-0 και ανάγκασαν τη Χάμαρμπι στην πρώτη φετινή της ήττα, ενώ παράλληλα μείωσαν τη μεταξύ τους απόσταση στους τρεις πόντους. Η Χάμαρμπι παραμένει πρωτοπόρος με 25, στους 22 πλησίασε η ΑΙΚ.

Το παιχνίδι είχε ρυθμό, αλλά δεν είχε ευκαιρίες, με τη Χάμαρμπι να έχει την κατοχή της μπάλας, αλλά την ΑΙΚ να απειλεί περισσότερο. Στο 80ο λεπτό ο Σούντγκρεν κέρδισε πέναλτι στο μαρκάρισμα του Χαμάντ και λίγο αργότερα ο πρώην μέσος του Ολυμπιακού εύστόχησε προ του Ουίλαντ για το δεύτερο τέρμα του στη σεζόν και καθοριστικό για το συγκεκριμένο ματς!